Ronaldu muhim o‘yinlarga kuchini tejashni maqsad qildi
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. 365Scores Arabic manbasiga ko‘ra, 41 yoshli portugaliyalik futbolchi bosh murabbiy Jorje Jezushdan Osiyo Chempionlar ligasi uchrashuvlarida, xususan, turnirning hal qiluvchi bosqichlari boshlanguniga qadar, uni imkon qadar kamroq o‘ynatishni so‘ragan.
Ronaldu o‘zini ortiqcha yuklamalardan asrab, asosiy bahslarga maksimal darajada tayyorlanishni va jahon chempionatiga optimal sport formasida yetib borishni maqsad qilmoqda. Joriy mavsumda Ronaldu "Al-Nasr" safida 23 o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
U Saudiya Arabistoni chempionatida to‘purarlar ro‘yxatida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Mazkur ro‘yxatda birinchi o‘rinda Ayven Toni joylashgan.

Роналду решил экономить силы для важных матчей
Нападающий клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду заявил, что готов выходить на поле в своей команде преимущественно в важных матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По информации источника 365Scores Arabic, 41-летний португалец попросил главного тренера Жорже Жезуша по возможности меньше задействовать его в матчах Лиги чемпионов Азии, особенно до начала решающих этапов турнира.
Роналду стремится беречь себя от чрезмерных нагрузок, максимально подготовиться к основным матчам и подойти к чемпионату мира в оптимальной спортивной форме. В текущем сезоне Роналду провел за "Аль-Наср" 23 игры и забил 19 голов.
Он занимает второе место в списке бомбардиров чемпионата Саудовской Аравии. В этом списке на первом месте находится Айвен Тони.