“Milan” va “Komo” o‘yini ortidan murabbiylar tortishdi
A Seriyaning 24-turidan qoldirilgan uchrashuvda “Milan” va “Komo” jamoalari o‘zaro 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yin davomida muayyan dramatik vaziyatlar kuzatilgan bo‘lsa-da, asosiy hodisalar final hushtagi chalinganidan keyin ro‘y berdi. Xususan, murabbiylar o‘rtasida jiddiy tortishuv yuzaga keldi.
Uchrashuv yakunidan ko‘p o‘tmay, jurnalistlar tunnel yaqinida “Milan” bosh murabbiyi Massimiliano Allegri va “Komo” ustozi Sesk Fabregasning qizg‘in bahsiga guvoh bo‘lishdi. Tuttomercatoweb (TMW) xabariga ko‘ra, Allegri Fabregasga nisbatan keskin e’tiroz bildirib, uning tajribasizligini ta’kidlagan.
Allegri, ta’kidlanishicha, ispaniyalik murabbiyga “hali kecha murabbiylikka kelgansan” mazmunidagi so‘zlar bilan murojaat qilgan. Bu mojaroning sababi durang natijaga bo‘lgan turlicha munosabatda bo‘lishi mumkin.
“Milan” chempionlik poygasida har bir ochkoni qimmatli deb bilsa, “Komo” o‘zining yuqori o‘rinlar uchun kurashayotganini ko‘rsatishga harakat qilmoqda. Jadval holatiga ko‘ra, “Milan” 54 ochko bilan 2-o‘rinda, peshqadam “Inter”dan 7 ochko orqada bormoqda.
“Komo” esa 42 ochko to‘plab, 6-pog‘onadan joy olgan. Bu ko‘rsatkich “Komo”ning yangi loyihasi uchun yaxshi natija hisoblanadi.
Shunday qilib, 1:1 hisobidagi durang o‘yindan keyingi voqealar “tinch” yakun topmadi. Murabbiylar o‘rtasidagi tortishuv futbol olamida tez-tez uchrab turadigan holatlardan biri.
Bu voqea keyingi turlarga qanday ta’sir ko‘rsatishini vaqt ko‘rsatadi. Balki bu hodisa shunchaki emotsional epizod sifatida qolib ketar, balki kelgusi o‘yinlarda yangi keskinliklarga sabab bo‘lar.

После матча «Милан» и «Комо» тренеры поспорили
В перенесённом матче 24-го тура Серии А команды «Милан» и «Комо» сыграли вничью 1:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя в ходе игры наблюдались определённые драматические моменты, основные события произошли после финального свистка. В частности, между тренерами возник серьёзный спор.
Вскоре после окончания встречи журналисты стали свидетелями горячей дискуссии между главным тренером «Милана» Массимилиано Аллегри и наставником «Комо» Сеском Фабрегасом возле туннеля. По информации Tuttomercatoweb (TMW), Аллегри резко высказался в адрес Фабрегаса, подчеркнув его неопытность.
По словам Аллегри, он обратился к испанскому тренеру словами, которые можно перевести как «ты только вчера пришёл в тренерскую профессию». Причиной конфликта могла стать разная оценка результата ничьей.
Если «Милан» считает каждое очко ценным в борьбе за чемпионство, то «Комо» старается показать, что борется за высокие места. По турнирной таблице «Милан» занимает 2-е место с 54 очками, отставая от лидера «Интера» на 7 очков.
«Комо» же набрал 42 очка и занимает 6-е место. Этот показатель считается хорошим результатом для нового проекта «Комо».
Таким образом, события после ничьей 1:1 не завершились «мирно». Споры между тренерами — частое явление в футбольном мире.
Время покажет, как это событие повлияет на последующие туры. Возможно, это останется лишь эмоциональным эпизодом, а возможно, станет причиной новых напряжённых моментов в будущих матчах.