U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda faoliyat olib boradi. Ma’lumki, Rikelme o‘tmishda "Barselona" jamoasida ham to‘p surgan.
Bu yangilik haqida euro-football.ru xabar bermoqda. Klub rahbariyati jamoa tarkibini kuchaytirish zarurligini ta’kidlamoqda.
Shu sababdan, Delgado va Rikelme transfer bozorida faol ishlashlari va jamoani raqobatbardosh holatga keltirishlari kutilmoqda. Bu ularning asosiy vazifalaridan biri bo‘ladi.
Marselo Delgado futbolchi sifatida ham boy tajribaga ega. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta uchrashuvda maydonga tushgan va 1998 yilda bo‘lib o‘tgan Jahon chempionatida ishtirok etgan.
Shuningdek, Delgado 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purarlaridan biri bo‘lgan. U bu sovrinni braziliyalik Rikardo Oliveyra bilan birgalikda qo‘lga kiritgan.

Один из известных футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс» официально объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет работать совместно с президентом клуба Хуаном Рикельме. Известно, что Рикельме в прошлом также выступал за команду «Барселона».
Об этой новости сообщает euro-football.ru. Руководство клуба подчеркивает необходимость усиления состава команды.
По этой причине ожидается, что Дельгадо и Рикельме будут активно работать на трансферном рынке и приведут команду к конкурентоспособному уровню. Это станет одной из их основных задач.
Марсело Дельгадо обладает богатым опытом и как футболист. В период с 1995 по 2002 год он провел 18 матчей за сборную Аргентины и принимал участие в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году Дельгадо стал одним из лучших бомбардиров Кубка Либертадорес. Он завоевал этот трофей вместе с бразильцем Рикардо Оливейрой.