U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqin hamkorlikda faoliyat olib boradi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Rikelme o‘z vaqtida "Barselona" jamoasida ham o‘ynagan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Klub rahbariyati jamoa tarkibini tezkor ravishda kuchaytirish zarurati borligini ta’kidlamoqda.
Shu sababli Delgado va Rikelme transfer siyosati va sport yo‘nalishidagi muhim qarorlarni birgalikda ishlab chiqishi kutilmoqda. Bunda ikki rahbarning tajribasi muhim rol o‘ynashi ta’kidlanmoqda.
Marselo Delgado futbolchi sifatida ham katta tajribaga ega. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yinda qatnashgan.
Delgado, shuningdek, 1998 yilgi Jahon chempionatida ham ishtirok etgan. 2003 yilda esa Libertadores Kubogida eng ko‘p gol urgan futbolchilardan biri sifatida tanilgan.
U turnirda "Santos" hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda to‘purarlar ro‘yxatini boshqargan. Mazkur tayinlov orqali "Boka Xuniors" jamoasi o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlariga erishish uchun yangi bosqichni boshlashni rejalashtirmoqda.

Аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» официально объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет работать в тесном сотрудничестве с президентом клуба Хуаном Рикельме. По данным, Рикельме ранее также играл в команде «Барселона».
Об этом сообщает euro-football.ru. Руководство клуба подчеркивает необходимость оперативного усиления состава команды.
По этой причине ожидается, что Дельгадо и Рикельме совместно разработают важные решения в области трансферной политики и спортивного направления. Отмечается, что опыт двух руководителей сыграет важную роль.
Марсело Дельгадо также обладает большим опытом как футболист. В период с 1995 по 2002 год он провел 18 матчей за сборную Аргентины.
Дельгадо также участвовал в чемпионате мира 1998 года. В 2003 году он был признан одним из лучших бомбардиров Кубка Либертадорес.
На турнире он вместе с нападающим «Сантоса» Рикардо Оливейрой возглавлял список бомбардиров. С этим назначением команда «Бока Хуниорс» планирует начать новый этап для достижения поставленных целей.