Xulian Alvares 2026 yilda "Barselona"ga o‘tishi mumkin
Madridning "Atletiko" klubi hujumchisi Xulian Alvares 2026 yil yozida "Barselona" jamoasiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. TyC Sports jurnalisti Xyugo Balassonning ma’lumotiga ko‘ra, transfer 2026 yilgi jahon chempionati tugaganidan keyin amalga oshishi mumkin.
Ushbu bitimning qiymati taxminan 70 million yevro atrofida bo‘lishi aytilmoqda. Manbalarga ko‘ra, Alvaresga nafaqat "Barselona", balki boshqa bir qator klublar ham qiziqish bildirmoqda.
Hujumchining o‘zi esa yangi muhitda o‘ynash va sovrinlar uchun haqiqiy kurash olib boradigan jamoaga o‘tishni istayotganini yashirmayapti. 2025/26 yilgi mavsumda Alvares o‘z jamoasi tarkibida barcha turnirlar doirasida 35 ta o‘yinda qatnashib, 13 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning yuqori darajadagi o‘yinchi ekanligini yana bir bor tasdiqlaydi. Shu bilan birga, Alvaresning "Atletiko" bilan tuzgan amaldagi shartnomasi 2030 yilning 30 iyuniga qadar amal qiladi.

Хулиан Альварес может перейти в "Барселону" в 2026 году
Нападающий мадридского «Атлетико» Хулиан Альварес ожидается в команде «Барселона» летом 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации журналиста TyC Sports Хьюго Балассона, трансфер может состояться после окончания чемпионата мира 2026 года.
Говорится, что стоимость сделки составит около 70 миллионов евро. По данным источников, интерес к Альваресу проявляют не только «Барселона», но и ряд других клубов.
Сам нападающий не скрывает, что хочет перейти в команду, где сможет играть в новой обстановке и вести настоящую борьбу за трофеи. В сезоне 2025/26 Альварес принял участие в 35 матчах во всех турнирах за свою команду, забил 13 голов и сделал 6 результативных передач.
Эти показатели ещё раз подтверждают, что он игрок высокого уровня. При этом действующий контракт Альвареса с «Атлетико» действует до 30 июня 2030 года.