Xulian Alvares 2026 yilda "Barselona"ga o‘tishi mumkin
Madridning "Atletiko" klubi hujumchisi Xulian Alvares 2026 yil yozida "Barselona" jamoasiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, transfer jahon chempionati yakunidan so‘ng rasmiylashtirilishi mumkin.
TyC Sports jurnalisti Xyugo Balassonning ma’lum qilishicha, ushbu transferning qiymati taxminan 70 million yevroni tashkil etadi. Manbalarning ta’kidlashicha, Alvaresga faqat "Barselona" emas, boshqa klublar ham qiziqish bildirmoqda.
Lekin futbolchining o‘zi sovrinlar uchun jiddiy kurash olib boradigan jamoaga o‘tishni va yangi muhitda o‘zini sinab ko‘rishni maqsad qilgan. 2025/26 yilgi mavsumda Alvares "Atletiko" safida 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urgan va 6 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Hozirda uning "Atletiko" bilan tuzgan shartnomasi 2030 yilning 30 iyunigacha amal qiladi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 100 million yevroga baholangan.

Хулиан Альварес может перейти в "Барселону" в 2026 году
Нападающий мадридского "Атлетико" Хулиан Альварес ожидается в составе "Барселоны" летом 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По данным, трансфер может быть оформлен после окончания чемпионата мира.
Журналист TyC Sports Хьюго Балассон сообщил, что стоимость этого трансфера составляет примерно 70 миллионов евро. По словам источников, интерес к Альваресу проявляют не только "Барселона", но и другие клубы.
Однако сам футболист поставил целью перейти в команду, которая будет серьезно бороться за трофеи, и попробовать себя в новой обстановке. В сезоне 2025/26 Альварес провел за "Атлетико" 35 матчей, забил 13 голов и сделал 6 результативных передач.
В настоящее время его контракт с "Атлетико" действует до 30 июня 2030 года. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается в 100 миллионов евро.