Bu haqda *euro-football.ru* sayti xabar bermoqda. Ma’lum bo‘lishicha, 26 yoshli argentinalik futbolchining "Barselona"ga ehtimoliy transferi so‘nggi kunlarda jahon futbolida eng ko‘p muhokama qilinayotgan mavzulardan biriga aylangan.
Ammo Viktor Fontning ta’kidlashicha, bu borada tarqalgan ma’lumotlar asossiz. Uning so‘zlariga ko‘ra, klub "Atletiko Madrid" bilan Alvares transferi bo‘yicha hech qanday muzokaralar o‘tkazmagan.
Font shunday deydi: "Men bu gaplarni tasdiqlash uchun emas, aksincha, noto‘g‘ri xabarlarni rad etish uchun aytyapman. Bilishimcha, bu masala bo‘yicha hech qanday rasmiy suhbat bo‘lmagan." Transfermarkt portalining ma’lumotiga ko‘ra, Xulian Alvaresning transfer narxi 100 million yevro atrofida baholanmoqda.
Biroq "Atletiko Madrid" futbolchisi uchun bundan ham yuqoriroq mablag‘ talab qilishi ehtimoldan holi emas. Shu sababli, bu transferning amalga oshishi hozircha noaniq bo‘lib qolmoqda.

Виктор Фонт: "Трансфер Хулиана Альвареса необоснованное сообщение"
Кандидат на пост президента футбольного клуба "Барселона" Виктор Фонт прокомментировал сообщения о заинтересованности клуба в нападающем "Атлетико Мадрид" Хулиане Альваресе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт *euro-football.ru*. Известно, что возможный трансфер 26-летнего аргентинского футболиста в "Барселону" в последние дни стал одной из самых обсуждаемых тем в мировом футболе.
Однако, по словам Виктора Фонта, распространяемая информация не имеет оснований. По его словам, клуб не вел никаких переговоров с "Атлетико Мадрид" по трансферу Альвареса.
Фонт говорит следующее: "Я говорю это не для подтверждения этих слов, а наоборот, чтобы опровергнуть неверные новости. Насколько мне известно, по этому вопросу не было никаких официальных разговоров."
Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость трансфера Хулиана Альвареса оценивается примерно в 100 миллионов евро.
Однако "Атлетико Мадрид" вполне может потребовать за футболиста еще большую сумму. По этой причине реализация этого трансфера пока остается неопределенной.