Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti o‘z faoliyatini Braziliya futbol konfederatsiyasi bilan davom ettirish ehtimoli yuqori ekanini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu xabarni euro-football.ru e’lon qildi. Italiyalik tajribali mutaxassis Braziliya terma jamoasida ishlash unga juda ma’qul kelayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, u ushbu faoliyatni davom ettirish istagida ekanini ochiq aytdi. "O‘ylaymanki, Braziliya bilan shartnomamni to‘rt yilga uzaytiraman.
Bu men uchun yangi tajriba va bu ish menga juda yoqdi", — deya uning so‘zlarini Movistar nashri keltirdi. Anchelotti 2025 yil may oyida Madridning "Real" klubidan ketganidan so‘ng Braziliya terma jamoasiga bosh murabbiy sifatida tayinlangan edi.
U boshchiligida Braziliya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tdi. Jahon chempionatida Braziliya terma jamoasi Shotlandiya, Gaiti va Marokashga qarshi o‘yinlarda ishtirok etadi.

Анчелотти хочет остаться в сборной Бразилии
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти заявил, что вероятность продолжения своей работы с Бразильской футбольной конфедерацией высока. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту новость опубликовал euro-football.ru. Итальянский опытный специалист подчеркнул, что работа в сборной Бразилии ему очень нравится.
Кроме того, он открыто заявил о своем желании продолжать эту деятельность. "Думаю, я продлю контракт с Бразилией на четыре года.
Это для меня новый опыт, и эта работа мне очень понравилась", — приводит его слова издание Movistar. Анчелотти был назначен главным тренером сборной Бразилии после ухода из мадридского "Реала" в мае 2025 года.
Под его руководством сборная Бразилии успешно прошла отборочный этап чемпионата мира 2026 года. На чемпионате мира сборная Бразилии сыграет с командами Шотландии, Гаити и Марокко.