Anchelotti Braziliya bilan shartnomani uzaytirishni rejalashtirdi
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Italiyalik tajribali mutaxassis Braziliya futbol konfederatsiyasi bilan hamkorlikdan mamnunligini yashirmadi.
U yangi vazifasidan qoniqayotganini ta’kidlab, shunday dedi: “O‘ylaymanki, Braziliya bilan shartnomani to‘rt yilga uzaytiraman. Bu men uchun yangi bir ish va u menga katta zavq bag‘ishlamoqda.” Ma’lumki, Karlo Anchelotti 2025 yilning may oyida Madridning “Real” klubidan ketganidan keyin Braziliya terma jamoasini boshqarishni o‘z zimmasiga olgan edi.
Uning rahbarligida Braziliya jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tdi. Jahon chempionatining guruh bosqichida Braziliya terma jamoasi Shotlandiya, Gaiti va Marokko bilan o‘yinlar o‘tkazadi.
Ushbu musobaqalarda Anchelottining tajribasi va strategiyasi jamoaning muvaffaqiyatiga asosiy omil bo‘lishi kutilmoqda.

Анчелотти планирует продлить контракт с Бразилией
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти заявил о своем намерении продлить действующий контракт. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". Итальянский опытный специалист не скрывает своего удовлетворения сотрудничеством с футбольной конфедерацией Бразилии.
Он подчеркнул, что доволен своей новой должностью, и сказал: «Думаю, я продлю контракт с Бразилией на четыре года. Это для меня новая работа, и она приносит мне большое удовольствие.» Известно, что Карло Анчелотти взял на себя руководство сборной Бразилии после ухода из мадридского "Реала" в мае 2025 года.
Под его руководством сборная Бразилии успешно прошла отборочный этап чемпионата мира 2026 года. На групповом этапе чемпионата мира сборная Бразилии сыграет с командами Шотландии, Гаити и Марокко.
Ожидается, что опыт и стратегия Анчелотти станут ключевыми факторами успеха команды на этих соревнованиях.