"Barselona" futbol klubi himoyachisi Erik Garsiya o‘tgan yili jamoani tark etish arafasida bo‘lgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar bergan. Ispaniyalik futbolchi 2025 yilning yanvar oyida Italiya A Seriyasi vakili "Komo" klubiga o‘tishga juda yaqin bo‘lgan.
Biroq, transfer kelishuvini yakunlashning imkoni bo‘lmagan. Natijada, Garsiya "Barselona"ning asosiy tarkibidan joy olishga muvaffaq bo‘lgan.
"Bir vaqtlar "Komo" klubiga o‘taman, deb o‘ylagandim. Ammo "Benfika"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yin hayotimda katta burilish yasadi.
Flik bilan suhbatlashganimdan so‘ng, "Barselona"da qolishga qaror qildim. Bugungi kunda bu qarorim to‘g‘ri bo‘lganini aniq ayta olaman", — dedi Garsiya ispan ommaviy axborot vositalariga bergan intervyusida.
Futbolchi uchun burilish nuqtasi bo‘lgan "Benfika"ga qarshi o‘yin o‘tgan mavsumda Chempionlar ligasining guruh bosqichi doirasida o‘tkazilgan. Ushbu uchrashuvda "Barselona" 5:4 hisobida g‘alaba qozongan.
Erik Garsiya ham o‘sha o‘yinda gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Mazkur o‘yin natijasi nafaqat "Barselona" uchun, balki Garsiyaning faoliyati uchun ham muhim ahamiyat kasb etgan.

Эрик Гарсия доволен тем, что остался в "Барселоне"
Защитник футбольного клуба «Барселона» Эрик Гарсия рассказал, что в прошлом году он был на грани ухода из команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил *euro-football.ru*. Испанский футболист был очень близок к переходу в итальянский клуб Серии А «Комо» в январе 2025 года.
Однако завершить трансфер не удалось. В итоге Гарсия сумел занять место в основном составе «Барселоны».
«Когда-то я думал, что перейду в «Комо». Но матч против «Бенфики» стал большим поворотным моментом в моей жизни.
После разговора с Фликом я решил остаться в «Барселоне». Сегодня я могу с уверенностью сказать, что это было правильное решение», — сказал Гарсия в интервью испанским СМИ.
Матч против «Бенфики», который стал поворотным для футболиста, прошёл в прошлом сезоне в рамках группового этапа Лиги чемпионов.
В этой встрече «Барселона» одержала победу со счётом 5:4.
Эрик Гарсия также сумел забить гол в том матче. Результат этой игры имел важное значение не только для «Барселоны», но и для карьеры Гарсии.