Anchelotti Braziliya bilan shartnomani uzaytirishga tayyor
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti o‘z faoliyatini ushbu jamoada davom ettirishga tayyor ekanligini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Italiyalik mutaxassis Braziliya futbol konfederatsiyasi bilan shartnomani katta ehtimol bilan yana to‘rt yilga uzaytirishini aytdi.
Anchelotti bergan intervyusida Braziliya terma jamoasidagi ishidan mamnunligini va bu faoliyat uning uchun yangi qiziqarli tajriba ekanligini ta’kidladi. U: “Braziliya bilan shartnomani uzaytirishni rejalashtiryapman.
Bu ish menga juda yoqadi va men uchun katta motivatsiya manbai bo‘lib xizmat qilmoqda”, — dedi. Ma’lumki, Anchelotti 2025 yil may oyida Madridning “Real” klubidan ketganidan so‘ng Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimini egallagan edi.
Uning rahbarligida Braziliya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichini muvaffaqiyatli yakunladi. Endi esa mundial guruh bosqichida Braziliya Shotlandiya, Gaiti va Marokko jamoalari bilan raqobatlashadi.

Анчелотти готов продлить контракт с Бразилией
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти заявил о своей готовности продолжить работу в этой команде. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Итальянский специалист сообщил, что с большой вероятностью продлит контракт с футбольной конфедерацией Бразилии еще на четыре года.
В интервью Анчелотти подчеркнул, что доволен своей работой в сборной Бразилии и что эта деятельность является для него новым интересным опытом. Он сказал: «Я планирую продлить контракт с Бразилией.
Мне очень нравится эта работа, и она служит для меня большим источником мотивации», — сказал он. Известно, что Анчелотти занял пост главного тренера сборной Бразилии после ухода из мадридского «Реала» в мае 2025 года.
Под его руководством сборная Бразилии успешно завершила отборочный этап чемпионата мира 2026 года. Теперь на групповом этапе мундиаля Бразилия будет соревноваться с командами Шотландии, Гаити и Марокко.