"Torino" futbol klubi bilan shartnoma imzolashga yaqin bo‘lgan Egor Sorokin nega bu imkoniyat amalga oshmaganini ochiqladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda. 30 yoshli futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u Italiya klubi bilan uzoq vaqt davomida muzokaralar olib borgan.
Transfer deyarli yakuniga yetgan paytda, kutilmagan holat sababli bitim amalga oshmagan. Sorokinning aytishicha, "Torino" tarkibida Yevropa Ittifoqiga kirmaydigan futbolchilar uchun faqat bitta bo‘sh joy bo‘lgan.
U Londondan Italiyaga tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun uchishga tayyor bo‘lgan, biroq oxirgi daqiqada klub boshqa futbolchini tanlagan. "So‘nggi lahzada ular A Seriyadan boshqa bir o‘yinchini olishga qaror qilishdi", — deydi Sorokin.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Egor Sorokin 2024–2026 yillar davomida Qozog‘istonning "Qayrat" klubida o‘ynagan. U ushbu jamoa tarkibida jami 54 ta o‘yinda maydonga tushgan, 2 ta gol urgan va 2 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Egor Sorokin рассказал, почему не состоялся его переход в "Торино"
Егор Сорокин, который был близок к подписанию контракта с футбольным клубом «Торино», рассказал, почему эта возможность не реализовалась. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. По словам 30-летнего футболиста, он долго вел переговоры с итальянским клубом.
Когда трансфер был почти завершен, из-за неожиданного обстоятельства сделка не состоялась. По словам Сорокина, в составе «Торино» был только один свободный слот для игроков, не входящих в Европейский союз.
Он был готов вылететь из Лондона в Италию для прохождения медицинского осмотра, но в последний момент клуб выбрал другого футболиста. «В последний момент они решили взять другого игрока из Серии А», — говорит Сорокин.
По данным, Егор Сорокин играл в клубе «Кайрат» из Казахстана с 2024 по 2026 год. В составе этой команды он провел всего 54 матча, забил 2 гола и сделал 2 результативные передачи.