"Barselona" futbol klubi himoyachisi Erik Garsiya o‘tgan yil jamoani tark etishga juda yaqin bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, 2025 yil yanvar oyida u Italiya klubi "Komo"ga o‘tish borasida deyarli kelishuvga erishgan edi.
Biroq, transfer shartnomasi yakunlanmagan. Keyinchalik Erik Garsiya "Barselona"ning asosiy tarkibidan joy olib, o‘zini ko‘rsatish imkoniyatini qo‘ldan boy bermadi.
"Bir payt shunday his qilgandimki, men "Komo"ga ketaman. Ammo "Benfika"ga qarshi o‘yin vaziyatni butkul o‘zgartirdi.
O‘sha vaqtda murabbiy bilan suhbatlashdim va qolishga qaror qildim. Endi esa bu qarorim to‘g‘ri bo‘lganini ayta olaman", — deydi futbolchi.
Garsiya uchun burilish nuqtasi bo‘lgan "Benfika" bilan o‘yin Chempionlar ligasining o‘tgan mavsum guruh bosqichiga to‘g‘ri keladi. Ushbu o‘yinda "Barselona" 5:4 hisobida g‘alaba qozongan va himoyachi Erik Garsiya gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Эрик Гарсия доволен тем, что остался в "Барселоне"
Защитник футбольного клуба «Барселона» Эрик Гарсия сообщил, что в прошлом году он был очень близок к уходу из команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам футболиста, в январе 2025 года он почти достиг соглашения о переходе в итальянский клуб «Комо».
Однако трансферное соглашение не было завершено. Позже Эрик Гарсия получил место в основном составе «Барселоны» и не упустил возможность проявить себя.
«В какой-то момент я чувствовал, что уйду в «Комо». Но матч против «Бенфики» полностью изменил ситуацию.
Тогда я поговорил с тренером и решил остаться. Теперь могу сказать, что это было правильное решение», — говорит футболист.
Матч с «Бенфикой», который стал поворотным моментом для Гарсии, пришёлся на групповой этап Лиги чемпионов прошлого сезона. В этой игре «Барселона» выиграла со счётом 5:4, а защитник Эрик Гарсия сумел забить гол.