"Barselona" jamoasining yarim himoyachisi Dani Olmo bosh murabbiy Xans-Diter Flikning ish uslubi va xarakteri haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Dani Olmoning so‘zlariga ko‘ra, Flik turli vaziyatlarda o‘ziga xos yondashuv namoyish etadi.
Ba’zan u ovozini ko‘tarib, qat’iy fikr bildirsa, ba’zan futbolchilarga tinchlantiruvchi maslahatlar berib, ularga to‘g‘ri yo‘lni ko‘rsatadi. Dani shuningdek, murabbiy bilan ingliz tilida muloqot qilishini, lekin uning nemis tilida aytgan gaplarini ham tushunib ketishini ta’kidladi.
"Flik o‘z ishiga juda e’tiborli, aniq maqsadlarga ega va nimani xohlashini yaxshi biladi", — deydi Dani Olmo. Eslatib o‘tamiz, Xans-Diter Flik "Barselona" jamoasini 2024 yilning yozida bosh murabbiy sifatida qabul qilib olgan.
Uning rahbarligi ostida kataloniyaliklar Ispaniya chempionligini qo‘lga kiritdi. Shuningdek, jamoa mamlakat Kubogi va Superkubogini ham o‘z hisobiga qo‘shib oldi.
Hozirgi vaqtda "Barselona" Ispaniya La Ligasida 24 o‘yin o‘tkazib, 58 ochko to‘plagan holda ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Дани Ольмо высоко оценил стиль тренерской работы Флика
Полузащитник команды "Барселона" Дани Ольмо поделился своим мнением о стиле работы и характере главного тренера Ханса-Дитера Флика. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Дани Ольмо, Флик проявляет индивидуальный подход в различных ситуациях.
Иногда он повышает голос и выражает твёрдое мнение, а иногда даёт игрокам успокаивающие советы и показывает им правильный путь. Дани также отметил, что общается с тренером на английском языке, но понимает и то, что он говорит на немецком.
"Флик очень внимателен к своей работе, имеет чёткие цели и хорошо знает, чего хочет", — говорит Дани Ольмо. Напомним, что Ханс-Дитер Флик принял команду "Барселона" на пост главного тренера летом 2024 года.
Под его руководством каталонцы завоевали чемпионство Испании. Также команда добавила в свою копилку Кубок страны и Суперкубок.
В настоящее время "Барселона" занимает второе место в Ла Лиге Испании, проведя 24 матча и набрав 58 очков.