Ronaldu faqat muhim o‘yinlarda maydonga tushadi
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. 365Scores Arabic ma’lumotiga ko‘ra, 41 yoshli portugaliyalik futbolchi bosh murabbiy Jorje Jezushdan Osiyo Chempionlar Ligasi o‘yinlarida hal qiluvchi bosqichlar boshlanguncha uni ehtiyotkorlik bilan ishlatishni so‘ragan.
Ronaldu ortiqcha yuklamadan qochib, asosiy o‘yinlarda va xalqaro musobaqalarda yuqori sport formasida qatnashishni maqsad qilgan. Joriy mavsumda Ronaldu "Al-Nasr" tarkibida 23 ta uchrashuvda maydonga tushib, 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Hozirda u Saudiya Arabistoni chempionatining to‘purarlar ro‘yxatida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Ushbu ro‘yxatda birinchi o‘rinni Ayven Toni band etgan.
Ronaldu o‘zining jismoniy holatini yaxshilab, kelgusi o‘yinlarda maksimal natija ko‘rsatishga intilmoqda. Bu qaror uning uzoq muddatli sport faoliyatini davom ettirishga bo‘lgan jiddiy yondashuvini ko‘rsatadi.

Роналду выходит на поле только в важных матчах
Нападающий футбольного клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду планирует выходить на поле в команде только в самых важных матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Согласно данным 365Scores Arabic, 41-летний португальский футболист попросил главного тренера Жорже Жезуша использовать его с осторожностью до начала решающих этапов Лиги чемпионов Азии.
Роналду стремится избегать чрезмерных нагрузок, чтобы участвовать в основных матчах и международных соревнованиях в высокой спортивной форме. В текущем сезоне Роналду сыграл за "Аль-Наср" в 23 матчах и сумел забить 19 голов.
В настоящее время он занимает второе место в списке бомбардиров чемпионата Саудовской Аравии. Первое место в этом списке занимает Айвен Тони.
Роналду улучшает свою физическую форму и стремится показать максимальный результат в предстоящих матчах. Это решение демонстрирует его серьёзный подход к продолжению долгосрочной спортивной карьеры.