MakTominay: Futbol qoidalari juda yumshoq bo‘lmoqda
Shotlandiya terma jamoasi hamda Italiyaning "Napoli" klubi yarim himoyachisi Skott MakTominay futbol qoidalari va hakamlik talqinlari so‘nggi yillarda qanday o‘zgargani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. MakTominayning aytishicha, zamonaviy futbol avvalgiga qaraganda ancha "yumshoqroq" bo‘lib bormoqda.
U bolaligida futbolchilarni qattiqroq o‘yin uslubiga o‘rgatishganini, hozir esa hattoki eng yengil teginish ham sariq kartochkaga sabab bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Uning fikriga ko‘ra, bugungi kunda futbol haddan tashqari sezgirlikka asoslanayotganini kuzatish mumkin.
Joriy mavsumda 29 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda 34 ta o‘yinda qatnashib, 10 ta gol urdi va 4 ta golli uzatma amalga oshirdi. Shuningdek, u ikki marta sariq kartochka bilan jazolangan.

МакТоминай: Правила футбола становятся слишком мягкими
Полузащитник сборной Шотландии и итальянского клуба "Наполи" Скотт Мактоминай высказался о том, как изменились футбольные правила и трактовка судейства в последние годы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. По словам Мактоминая, современный футбол становится гораздо «мягче» по сравнению с прошлым.
Он отметил, что в детстве игроков учили более жёсткому стилю игры, а сейчас даже самое лёгкое касание может привести к жёлтой карточке. По его мнению, сегодня футбол основывается на чрезмерной чувствительности.
В текущем сезоне 29-летний футболист принял участие в 34 матчах во всех турнирах, забил 10 голов и сделал 4 результативные передачи. Также он был наказан двумя жёлтыми карточками.