Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Delgado endilikda klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda faoliyat olib boradi.
Jamoa tarkibini kuchaytirish dolzarb masala bo‘lib, yangi rahbarlar oldida aynan shu vazifa turganini ta’kidlashmoqda. Marselo Delgado futbolchilik davrida ham katta tajribaga ega bo‘lgan.
U 1995–2002 yillarda Argentina terma jamoasi safida 18 o‘yinda maydonga tushgan va 1998 yilgi jahon chempionati bahslarida ham qatnashgan. 2003 yilda esa u "Santos" hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda Libertadores kubogining eng ko‘p gol urgan futbolchisi sifatida e’tirof etilgan.
Tajribali mutaxassisning jamoada ishlashini ko‘pchilik ijobiy baholamoqda. Jamoa oldidagi maqsadlar esa katta mas’uliyatni talab qiladi.

Аргентинский клуб «Бока Хуниорс» назначил Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Теперь Дельгадо будет работать вместе с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Укрепление состава команды является актуальной задачей, и именно эта задача стоит перед новыми руководителями, подчеркивают эксперты. Марсело Дельгадо обладает большим опытом и в качестве футболиста.
В период с 1995 по 2002 год он провел 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в матчах чемпионата мира 1998 года. В 2003 году он вместе с нападающим «Сантоса» Рикардо Оливейрой был признан лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес.
Многие положительно оценивают работу опытного специалиста в команде. Цели, стоящие перед командой, требуют большой ответственности.