U endilikda klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda ishlaydi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar tarqatdi.
Klub rahbariyati jamoa tarkibini kuchaytirish zaruriyatini ta’kidlab, Delgado va Rikelme oldiga shu yo‘nalishda muhim vazifalar qo‘ydi. Yangi rahbar sifatida Delgado jamoaning sport salohiyatini oshirish ustida ishlashi kutilmoqda.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham o‘z nomini qoldirgan. U 1995–2002 yillar oralig‘ida Argentina terma jamoasi tarkibida 18 o‘yinda maydonga tushgan.
Bundan tashqari, 1998 yilgi jahon chempionatida ham ishtirok etgan. 2003 yilda esa Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari unvoniga sazovor bo‘lgan.
Bu sovrinni u braziliyalik hujumchi Rikardo Oliveyra bilan bo‘lishgan edi. Yangi tayinlov «Boka Xuniors» klubining kelgusidagi muvaffaqiyati uchun muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda.

Известный аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщил сайт euro-football.ru.
Руководство клуба подчеркнуло необходимость усиления состава команды и поставило перед Дельгадо и Рикельме важные задачи в этом направлении. В качестве нового руководителя от Дельгадо ожидается работа по повышению спортивного потенциала команды.
Марсело Дельгадо также оставил свой след в футбольной карьере. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей в составе сборной Аргентины.
Кроме того, он принимал участие в чемпионате мира 1998 года. В 2003 году он стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес.
Этот трофей он разделил с бразильским нападающим Рикардо Оливейрой. Новое назначение ожидается как важный шаг для будущих успехов клуба «Бока Хуниорс».
Руководство команды поставило целью с помощью такого решения укрепить позиции клуба на международной арене.