Portugaliyalik futbolchi Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionatida yana bir gol muallifi bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
21-fevral kuni bo‘lib o‘tgan 23-tur uchrashuvida uning jamoasi – «Al-Nasr» o‘z maydonida «Al-Hazm» jamoasini qabul qildi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
O‘yin davomida Ronaldu 13-daqiqada chap qanotdan harakatlangan jamoadoshi Komanning uzatmasini qabul qilib, o‘tkir burchakdan darvozani aniq nishonga oldi. Ushbu gol VAR tizimi yordamida tekshirilib, to‘g‘ri hisoblandi, chunki ofsayd holati qayd etilmadi.
Mazkur gol Ronaldu faoliyatidagi 963-gol sifatida tarixga kirdi. Shuningdek, uning 119 tasi Saudiya Arabistoni chempionatidagi o‘yinlarda qayd etilgan.
O‘yinning dastlabki 30 daqiqasi yakuniga ko‘ra, hisob o‘zgarmadi va «Al-Nasr» jamoasi 1:0 hisobida oldinda edi.

Роналду снова забил гол в чемпионате Саудовской Аравии
Португальский футболист Криштиану Роналду снова стал автором гола в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
В матче 23-го тура, прошедшем 21 февраля, его команда – «Аль-Наср» принимала на своем поле команду «Аль-Хазм». Об этом сообщает euro-football.ru.
В ходе игры Роналду на 13-й минуте, получив передачу от партнера по команде Команна, который двигался по левому флангу, точно поразил ворота с острого угла. Этот гол был проверен с помощью системы VAR и признан правильным, так как офсайд не был зафиксирован.
Этот гол стал 963-м в карьере Роналду. Кроме того, 119 из них были забиты в матчах чемпионата Саудовской Аравии.