Ronaldu 30 yoshdan keyin 500-golini urdi
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Portugaliyalik futbolchi Saudiya Arabistoni chempionatining "Al-Hazm" jamoasiga qarshi o‘yinda o‘zining navbatdagi yutuqlaridan biriga erishdi.
U mazkur uchrashuvning 13-daqiqasida hisobni ochib, bu gol uning 30 yoshdan keyin urgan 500-goli sifatida qayd etildi. O‘yin yakunlanishiga yaqin esa Ronaldu yana bir bor raqib darvozasini ishg‘ol qilib, bu ko‘rsatkichni 501 taga yetkazdi.
Umuman olganda, Ronaldu o‘z faoliyati davomida 964 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Bu raqamdan kelib chiqib aytish mumkinki, uning gollari asosan so‘nggi 11 yil ichida kiritilgan.
Bu esa yosh o‘tgan sari ham Ronaldu o‘zining yuqori sport formasini saqlab qolayotganini ko‘rsatadi. Joriy Saudiya ligasi mavsumida 41 yoshli hujumchi 20 ta gol urishga erishgan.
To‘purarlar poygasida u hozircha uchinchi o‘rinda bormoqda. Undan yuqorida Ayven Toni (23 ta gol) va Xulian Kinones (21 ta gol) joylashgan.
Ronaldu esa o‘zining tajribasi va mahorati bilan bu poygada yuqoriroq o‘rinlarni egallashga intilmoqda.

Роналду забил 500-й гол после 30 лет
Нападающий клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду достиг отметки в 500 голов, забитых после 30 лет. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Португальский футболист добился очередного достижения в матче чемпионата Саудовской Аравии против команды "Аль-Хазм".
Он открыл счет на 13-й минуте встречи, и этот гол стал его 500-м, забитым после 30 лет. Ближе к концу игры Роналду вновь поразил ворота соперника, доведя этот показатель до 501.
В целом за свою карьеру Роналду сумел забить 964 гола. Исходя из этого числа, можно сказать, что большинство его голов были забиты за последние 11 лет.
Это показывает, что с возрастом Роналду сохраняет свою высокую спортивную форму. В текущем сезоне Саудовской лиги 41-летний нападающий забил 20 голов.
В гонке бомбардиров он пока занимает третье место. Выше него Айвен Тони (23 гола) и Хулиан Киньонес (21 гол).