Ronaldu: Kelajagim Saudiya Arabistoni bilan bog‘liq
Saudiya Arabistoni chempionatining navbatdagi turida "Al-Nasr" jamoasi "Al-Hazm"ni 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur o‘yindan so‘ng jamoaning yetakchi hujumchisi Krishtianu Ronaldu matbuot vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
41 yoshli portugaliyalik futbolchi ushbu uchrashuvda dubl qayd etib, o‘yin yakunida eng yaxshi futbolchi sifatida e’tirof etildi. Shuningdek, u intervyu davomida kelajagi borasidagi rejalarini ham ma’lum qildi.
Ronaldu o‘z fikrlarini quyidagicha izohladi: "Men buni avval ham bir necha marta ta’kidlaganman: mening kelajagim Saudiya Arabistoni bilan bog‘liq. Bu yerda o‘zimni baxtli his qilyapman va faoliyatimni davom ettirishni xohlayman".
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Ronaldu klub rahbariyatidan norozi bo‘lib, bir necha o‘yinlarda maydonga tushmagani haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq keyinchalik u yana o‘yinlarga qaytdi va klubni tark etishi haqidagi mish-mishlarni rad etdi.

Роналду: Мое будущее связано с Саудовской Аравией
В очередном туре чемпионата Саудовской Аравии команда "Аль-Наср" одержала победу над "Аль-Хазм" со счетом 4:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
После этой игры ведущий нападающий команды Криштиану Роналду пообщался с представителями прессы. Об этом сообщает euro-football.ru.
41-летний португалец оформил дубль в этом матче и был признан лучшим игроком встречи. Также в интервью он рассказал о своих планах на будущее.
Роналду прокомментировал свои мысли следующим образом: "Я уже не раз подчеркивал: мое будущее связано с Саудовской Аравией. Здесь я чувствую себя счастливым и хочу продолжать свою карьеру".
Напомним, ранее появлялись сообщения о недовольстве Роналду руководством клуба и его пропуске нескольких матчей. Однако позже он вернулся в состав и опроверг слухи о своем уходе из клуба.