Sarri "Kalyari" bilan durangdan norozi bo‘ldi
"Latsio" jamoasining bosh murabbiyi Mauritsio Sarri Italiya A Seriyasining 26-turida "Kalyari" bilan o‘yin natijasidan norozi ekanligini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rim klubi mehmondagi uchrashuvda 0:0 hisobida durang o‘ynadi. Murabbiy bu mavsumni jamoasi uchun juda murakkab va qiyin kechayotganini ta’kidladi.
Bu haqda *Euro-football.ru* xabar berdi. Sarri "Kalyari"ning so‘nggi uchrashuvlarida "Yuventus" va "Roma" kabi kuchli jamoalarni mag‘lub etganini eslatib o‘tdi.
Biroq u o‘z futbolchilarining ushbu o‘yindagi harakatlaridan mamnun emasligini ochiq aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada jarohatlar sababli bir nechta muhim futbolchi yetishmayapti.
Xususan, ushbu o‘yinda olti nafar futbolchi maydonga tusha olmadi. Durang natija ortidan "Latsio" 26 tur davomida 34 ochko to‘plab, turnir jadvalida 9-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoaning keyingi uchrashuvi 1 mart kuni "Torino"ga qarshi Turinda bo‘lib o‘tadi. Murabbiy ushbu o‘yinda jamoasidan yaxshiroq natija kutayotganini bildirdi.

Сарри недоволен ничьей с
Главный тренер команды "Лацио" Маурицио Сарри выразил недовольство результатом матча 26-го тура итальянской Серии А с "Кальяри". Об этом сообщает Zamin.uz.
Римский клуб сыграл в гостях вничью 0:0. Тренер отметил, что этот сезон для его команды проходит очень сложно и тяжело.
Об этом сообщает *Euro-football.ru*. Сарри напомнил, что "Кальяри" в последних матчах обыгрывал такие сильные команды, как "Ювентус" и "Рома".
Однако он откровенно заявил, что не доволен действиями своих футболистов в этой игре. По его словам, в команде отсутствуют несколько важных игроков из-за травм.
В частности, в этом матче на поле не вышли шесть футболистов. После ничьей "Лацио" набрал 34 очка за 26 туров и занимает 9-е место в турнирной таблице.
Следующий матч команды состоится 1 марта против "Торино" в Турине. Тренер выразил надежду на лучший результат от своей команды в этой игре.