Allegri: "Inter" chempionlikka asosiy da’vogar
Massimiliano Allegri, "Milan" jamoasi bosh murabbiyi, Italiya A Seriyasining joriy mavsumidagi chempionlik poygasiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Allegri o‘z intervyusida "Inter" jamoasini chempionlik uchun asosiy da’vogar sifatida ko‘rayotganini ta’kidladi.
Hozirda "Inter" 64 ochko bilan turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda. Mutaxassisning hisob-kitobiga ko‘ra, "Inter" mavsum yakunida 90 ochkoga yetishi mumkin.
Allegri "Milan"ning chempionlik imkoniyatini saqlab qolishi uchun qolgan 13 o‘yindan 12 tasida g‘alaba qozonishi va faqat bir marta yutqazishi mumkinligini aytdi. U shuningdek, agar "Inter" qoqilsa-yu, "Milan" bundan foydalanmasa, buning uchun faqat o‘z jamoasi javobgar bo‘lishini qayd etdi.
Hozirda 26-turdan so‘ng "Milan" 54 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. "Inter" bilan farq 10 ochkoni tashkil qiladi, ammo "Milan" bir o‘yin kam o‘tkazgan.
22 fevral kuni "Milan" o‘z maydonida "Parma" jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan 22:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.