Allegri: "Inter" chempionlikka asosiy da’vogar
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Allegri o‘z intervyusida "Inter" jamoasini chempionlik uchun asosiy da’vogar sifatida ko‘rayotganini ta’kidladi.
Hozirda "Inter" 64 ochko bilan turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda. Mutaxassisning hisob-kitobiga ko‘ra, "Inter" mavsum yakunida 90 ochkoga yetishi mumkin.
Allegri "Milan"ning chempionlik imkoniyatini saqlab qolishi uchun qolgan 13 o‘yindan 12 tasida g‘alaba qozonishi va faqat bir marta yutqazishi mumkinligini aytdi. U shuningdek, agar "Inter" qoqilsa-yu, "Milan" bundan foydalanmasa, buning uchun faqat o‘z jamoasi javobgar bo‘lishini qayd etdi.
Hozirda 26-turdan so‘ng "Milan" 54 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. "Inter" bilan farq 10 ochkoni tashkil qiladi, ammo "Milan" bir o‘yin kam o‘tkazgan.
22 fevral kuni "Milan" o‘z maydonida "Parma" jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan 22:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Массимилиано Аллегри, главный тренер команды "Милан", высказался о борьбе за чемпионство в текущем сезоне итальянской Серии А. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В своем интервью Аллегри подчеркнул, что рассматривает команду "Интер" как главного претендента на чемпионство.
В настоящее время "Интер" лидирует в турнирной таблице с 64 очками. По расчетам специалиста, "Интер" может набрать 90 очков к концу сезона.
Аллегри отметил, что для сохранения шансов на чемпионство "Милану" необходимо выиграть 12 из оставшихся 13 матчей и проиграть только один раз. Он также подчеркнул, что если "Интер" потерпит неудачу, а "Милан" этим не воспользуется, ответственность за это ляжет только на его команду.
В настоящее время после 26 тура "Милан" занимает второе место с 54 очками. Отставание от "Интера" составляет 10 очков, однако у "Милана" на один матч меньше.
22 февраля "Милан" примет на своем поле команду "Парма". Матч запланирован на 22:00 по ташкентскому времени.