Mario Gyotse Saudiya klubiga o‘tishni inkor etmadi
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Gyotse jurnalistlar bilan suhbatda, agar taklif bo‘lsa, Saudiya Arabistonining “An-Nasr” klubiga o‘tishga rozi ekanligini aytdi.
U yerda Krishtianu Ronaldu ham faoliyatini davom ettirmoqda. Futbolchining fikricha, gap faqat bitta klubda emas, balki ushbu liganing umumiy rivojlanishi ham katta ahamiyatga ega.
Bu haqda Tribal Football nashri futbolchining so‘zlarini keltirgan. Mario Gyotse hozirda “Ayntraxt” bilan shartnoma asosida o‘ynab kelmoqda va mazkur kelishuv 2026 yilning iyun oyigacha amal qiladi.
Joriy mavsumda u “Ayntraxt” tarkibida 25 ta uchrashuvda maydonga tushib, 2 ta golli uzatma amalga oshirdi. Gyotse o‘z faoliyati davomida turli klublarda muvaffaqiyatli o‘yin namoyish etgan tajribali futbolchi bo‘lib, uning kelajakdagi qarorlari futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Марио Гётце не отказался от перехода в саудовский клуб
Футболист франкфуртского «Айнтрахта» Марио Гётце не исключил возможность перехода из чемпионата Германии в клуб Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В разговоре с журналистами Гётце заявил, что если поступит предложение, он готов перейти в саудовский клуб «Ан-Наср».
Там также продолжает карьеру Криштиану Роналду. По мнению футболиста, важен не только один клуб, но и общее развитие этой лиги.
Об этом сообщает издание Tribal Football, цитируя слова футболиста. Марио Гётце в настоящее время выступает за «Айнтрахт» по контракту, который действует до июня 2026 года.
В текущем сезоне он провёл 25 матчей за «Айнтрахт» и сделал 2 голевые передачи. Гётце — опытный футболист, успешно выступавший в различных клубах, и его будущие решения вызывают большой интерес в футбольном мире.