Argentina Futbol Assotsiatsiyasi (AFA) prezidenti Klaudio Tapia ijtimoiy badallar to‘lanmaganiga oid tergov doirasida prokuratura tomonidan so‘roqqa chaqirildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Ushbu ishda AFA g‘aznachisi Pablo Tovigino ham gumonlanuvchi sifatida qayd etilgan.
Tergov organlari har ikkala mansabdorga mamlakatni tark etishni taqiqlagan. Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, AFA tomonidan davlat g‘aznasiga to‘lanishi lozim bo‘lgan ijtimoiy badallar bo‘yicha 13 million dollar miqdorida yetishmovchilik aniqlangan.
Shu bilan birga, Klaudio Tapia mulkiga tegishli bo‘lgan, vertolyot maydonchasi mavjud 10 gektarlik qo‘rg‘on ham shubha ostida qolmoqda. Prokuratura, shuningdek, futbolchilarga berilgan bonuslar miqdoriga alohida e’tibor qaratmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, bu bonuslar Tapianing xalqaro parvozlariga sarflangan xarajatlardan ham kam bo‘lgan. Ushbu masala yuzasidan so‘roq 5 mart kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Президент Ассоциации футбола Аргентины (АФА) Клаудио Тапия был вызван на допрос прокуратурой в рамках расследования по неуплате социальных взносов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". По данному делу также фигурирует казначей АФА Пабло Товигино как подозреваемый.
Следственные органы запретили обоим должностным лицам покидать страну. По данным следствия, выявлен дефицит в размере 13 миллионов долларов по социальным взносам, которые должны были быть уплачены в государственную казну АФА.
Кроме того, под подозрением находится крепость площадью 10 гектаров с вертолетной площадкой, принадлежащая Клаудио Тапии. Прокуратура также уделяет особое внимание суммам бонусов, выплачиваемых футболистам.
По информации, эти бонусы были меньше расходов, связанных с международными перелетами Тапии. Допрос по данному вопросу запланирован на 5 марта.