U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan hamkorlikda ishlaydi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Klub rahbariyati jamoa tarkibini kuchaytirish zarurligini ta’kidlab, bu borada aniq chora-tadbirlarni amalga oshirishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Endilikda Delgadoning asosiy vazifasi transferlar jarayonini boshqarish va jamoani mustahkamlash bo‘yicha Rikelme bilan birgalikda ish olib borishdan iborat bo‘ladi.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham katta tajribaga ega. U Argentina terma jamoasi safida 1995–2002 yillar davomida 18 ta o‘yinda maydonga tushgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ishtirok etgan.
Shuningdek, Delgado 2003 yilda Libertadores kubogida eng ko‘p gol urgan futbolchilar qatoridan joy olgan. U bu borada braziliyalik “Santos” hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda musobaqaning to‘purariga aylangan.
Bu kabi tajriba va muvaffaqiyatlar “Boka Xuniors”ning yaqin kelajakdagi yutuqlariga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Один из известных футбольных клубов Аргентины, «Бока Хуниорс», официально объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет работать в сотрудничестве с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщает euro-football.ru.
Руководство клуба подчеркнуло необходимость усиления состава команды и готовится к реализации конкретных мер в этом направлении. Теперь основная задача Дельгадо — управлять процессом трансферов и совместно с Рикельме работать над укреплением команды.
Марсело Дельгадо также обладает большим опытом в футбольной карьере. Он выступал за сборную Аргентины с 1995 по 2002 год, сыграв 18 матчей, и принимал участие в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году Дельгадо вошёл в число лучших бомбардиров Кубка Либертадорес. Он стал одним из лучших бомбардиров турнира вместе с бразильским нападающим «Сантоса» Рикардо Оливейрой.