Anchelotti: Kroos, Kazemiro va Modrich murabbiy bo‘lishi mumkin
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti “Real” jamoasida o‘ynagan ayrim futbolchilar kelajakda murabbiy sifatida ham muvaffaqiyatga erishishi mumkinligini aytib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Anchelotti Toni Kroos, Kazemiro va Luka Modrichni alohida e’tirof etib, ularning murabbiy bo‘lish uchun yetarli bilim va tajribaga ega ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u mazkur futbolchilar bilan ayrim qarorlar va yondashuvlarni muhokama qilgan. Toni Kroosning futbolchilik faoliyati allaqachon yakunlangan.
Germaniyalik yarim himoyachi Yevro-2024 musobaqasidan so‘ng futbol bilan xayrlashgan edi. Kazemiro hozirda “Manchester Yunayted” klubida, Luka Modrich esa “Milan” tarkibida faoliyatini davom ettirmoqda.
Ma’lumki, Karlo Anchelotti o‘tgan yili “Real” jamoasidan ketib, Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimini qabul qilgan edi.

Анчелотти: Кроос, Каземиро и Модрич могут стать тренерами
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти отметил, что некоторые футболисты, игравшие в «Реале», могут в будущем добиться успеха и в тренерской деятельности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Анчелотти особо выделил Тони Крооса, Каземиро и Лука Модрича, подчеркнув, что у них есть достаточно знаний и опыта, чтобы стать тренерами.
По его словам, он обсуждал с этими футболистами некоторые решения и подходы. Футбольная карьера Тони Крооса уже завершена.
Немецкий полузащитник попрощался с футболом после чемпионата Европы 2024 года. Каземиро в настоящее время выступает за клуб «Манчестер Юнайтед», а Лука Модрич продолжает карьеру в «Милане».
Известно, что Карло Анчелотти в прошлом году покинул «Реал» и принял должность главного тренера сборной Бразилии.