Karlo Anchelotti murabbiylik kasbining eng muhim jihatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Italiyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, bu sohada eng asosiy omil – rahbariyat va jamoaning murabbiyga bo‘lgan ishonchidir. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Anchelotti o‘z tajribasidan kelib chiqib, shunday deydi: "Murabbiy bilan shartnoma faqat ishonch mavjud bo‘lsa davom etadi. Men turli klublarda ishlash davomida ko‘p marta ishdan bo‘shatilganman.
O‘nta klubda faoliyat yuritgan bo‘lsam, shundan yettitasida meni lavozimdan ozod qilishgan." Hozirda Karlo Anchelotti Braziliya milliy terma jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyat olib bormoqda. U 2026 yilgi jahon chempionati uchun jamoani tayyorlamoqda.
Guruh bosqichida Braziliya Shotlandiya, Gaiti va Marokko terma jamoalari bilan kuch sinashadi. Braziliya terma jamoasi 2002 yildan beri jahon chempionligini qo‘lga kirita olmagan va bu safar asosiy maqsad sifatida chempionlikni qayta qo‘lga kiritishni belgilagan.

Анчелотти: Главный фактор в тренерской работе – доверие
Карло Анчелотти высказал своё мнение о самых важных аспектах тренерской профессии. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам итальянского специалиста, главным фактором в этой сфере является доверие руководства и команды к тренеру. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Анчелотти, исходя из собственного опыта, говорит: "Контракт с тренером продолжается только при наличии доверия. За время работы в разных клубах меня много раз увольняли.
Если я работал в десяти клубах, то в семи из них меня освобождали от должности." В настоящее время Карло Анчелотти работает главным тренером национальной сборной Бразилии. Он готовит команду к чемпионату мира 2026 года.
На групповом этапе Бразилия встретится со сборными Шотландии, Гаити и Марокко. Сборная Бразилии не выигрывала чемпионат мира с 2002 года, и в этот раз главной целью является возвращение титула чемпиона.