Fransiya Liga 1 musobaqasining 23-turida bir nechta qiziqarli uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Turning dastlabki natijalari futbol ixlosmandlari uchun diqqatga sazovor bo‘ldi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
"Lill" jamoasi safarda "Anje"ga qarshi o‘yinda uzoq davom etgan g‘alabasiz seriyasiga yakun yasadi. Uchrashuvdagi yagona gol birinchi bo‘lim oxirida penaltidan amalga oshirildi.
Bu golni Olivye Jiru aniq zarba bilan kiritib, jamoasiga 1:0 hisobida g‘alaba keltirdi. "Nant" esa o‘z maydonida "Gavr" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi.
Uchrashuvning 3-daqiqasidayoq raqib futbolchisi avtogol urib, hisobni ochdi. 34-daqiqada esa Ignatius Ganago 11 metrlik jarima zarbasini golga aylantirib, yakuniy natijani belgilab berdi.
Turdagi eng qiziqarli o‘yinlardan biri "Nitsa" va "Loryan" o‘rtasida bo‘lib o‘tdi. Mazkur uchrashuvda mezbonlar uch bor oldinga chiqishga erishgan bo‘lsa-da, 90-daqiqada raqib tomonidan kiritilgan gol sabab g‘alabani qo‘ldan boy berdi.

Франция Лига 1: "Лилль" и "Нант" одержали победу
В 23-м туре чемпионата Французской Лиги 1 состоялось несколько интересных матчей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Первые результаты тура оказались примечательными для футбольных болельщиков. Об этом сообщает euro-football.ru.
Команда "Лилль" на выезде в матче против "Анже" прервала длительную серию без побед. Единственный гол в матче был забит с пенальти в конце первого тайма.
Этот гол забил Оливье Жиру точным ударом, принесший команде победу со счетом 1:0. "Нант" же на своем поле обыграл команду "Гавр" со счетом 2:0, завоевав важные три очка.
Уже на 3-й минуте соперник забил автогол, открыв счет. На 34-й минуте Игнатиус Ганаго реализовал пенальти, установив окончательный результат.
Одна из самых интересных игр тура прошла между "Ниццей" и "Лорьяном". В этом матче хозяева трижды выходили вперед, но на 90-й минуте пропустили гол от соперника и упустили победу.