Karlo Anchelotti murabbiylik faoliyatida eng muhim omil haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Italiyalik mutaxassisga ko‘ra, murabbiy va klub o‘rtasidagi o‘zaro ishonch bu sohaning asosiy poydevoridir. Bu haqda *euro-football.ru* xabar bergan.
"Murabbiy bilan shartnoma faqat ishonch mavjud bo‘lganda davom etadi. Meni deyarli barcha ishlagan joylarimda ishdan bo‘shatishgan.
O‘n klubda faoliyat olib borganman va ulardan yettitasida iste’foga chiqarilganman", — deydi Anchelotti *Cadena SER* nashriga bergan intervyusida. Ma’lumot uchun, Karlo Anchelotti 2023-yilning yozidan beri Braziliya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi sifatida ishlamoqda.
Uning boshchiligida Braziliya terma jamoasi 2026-yilgi jahon chempionati guruh bosqichida Shotlandiya, Gaiti va Marokko jamoalari bilan bellashadi. Braziliya terma jamoasi 2002-yildan buyon ilk bor jahon chempionligini qo‘lga kiritishni o‘z oldiga maqsad qilib qo‘ygan.

Анчелотти: Основной фактор в тренерской работе — взаимное доверие
Карло Анчелотти поделился своим мнением о самом важном факторе в тренерской деятельности. Об этом сообщает Zamin.uz.
По мнению итальянского специалиста, взаимное доверие между тренером и клубом является основой этой сферы. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
"Контракт с тренером продолжается только при наличии доверия. Меня увольняли почти во всех местах работы.
Я работал в десяти клубах и в семи из них меня увольняли", — говорит Анчелотти в интервью изданию *Cadena SER*. Для справки, Карло Анчелотти с лета 2023 года работает главным тренером сборной Бразилии.
Под его руководством сборная Бразилии на групповом этапе чемпионата мира 2026 года встретится с командами Шотландии, Гаити и Марокко. Сборная Бразилии ставит перед собой цель впервые с 2002 года завоевать титул чемпиона мира.