Italiyalik taniqli murabbiy Karlo Anchelotti o‘z faoliyati va murabbiylik san’ati haqida muhim fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, murabbiylikda eng asosiy omil – bu klub va jamoa tomonidan bildiriladigan ishonchdir. Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi.
Anchelottining so‘zlariga ko‘ra, murabbiy bilan klub o‘rtasidagi shartnoma ishonchga asoslanadi va agar bu ishonch yo‘qolsa, shartnoma amalda o‘z kuchini yo‘qotadi. U shunday deydi: “Murabbiy bilan tuzilgan shartnoma faqat ishonch mavjud bo‘lganda davom etadi.
Hozirgacha men o‘n klubda ishlaganman va ulardan yettitasida meni ishdan bo‘shatishgan”. Bu fikrlarni *Cadena SER* nashri e’lon qilgan.

Анчелотти: Главный фактор в тренерской работе – доверие
Известный итальянский тренер Карло Анчелотти поделился важными мыслями о своей деятельности и искусстве тренерства. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, главным фактором в тренерской работе является доверие, которое выражают клуб и команда. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По словам Анчелотти, контракт между тренером и клубом основан на доверии, и если это доверие теряется, контракт фактически теряет силу. Он говорит: «Контракт с тренером продолжается только при наличии доверия.
До сих пор я работал в десяти клубах, и в семи из них меня уволили». Эти слова опубликовало издание *Cadena SER*.
Известно, что с лета 2023 года Карло Анчелотти возглавляет национальную сборную Бразилии. На групповом этапе чемпионата мира 2026 года сборная Бразилии сыграет со Шотландией, Гаити и Марокко.