Bu holat futbolchining o‘yiniga bo‘lgan tanqidlarning kuchaygani va muxlislarning noroziliklari bilan bog‘liq. So‘nggi o‘yinlarda Kavanining ko‘rsatgan natijalari klub muxlislarini qoniqtirmadi.
Xususan, uning o‘yin davomida zaxiraga olinishi ham muxlislar tomonidan hushtakbozlik bilan qarshi olindi. Bu esa klubda futbolchiga bo‘lgan bosimni yanada oshirgan.
Oxirgi uchrashuvda «Boka Xuniors» «Platense»ga qarshi maydonga tushdi, ammo o‘yin 0:0 hisobida yakunlandi. Ushbu natija Kavaniga bo‘lgan ishonchni yanada pasaytirdi.
Shu bilan birga, Argentinadagi ommaviy axborot vositalari Kavanining klubdagi kelajagi borasida ehtiyotkor fikr bildirmoqda. Ularning ta’kidlashicha, klub yaqinda pargvaylik hujumchi Adam Bareyroni tarkibga qo‘shdi.
Bu esa 39 yoshli Kavanining asosiy tarkibdagi o‘rniga xavf tug‘dirishi mumkin. Kavanining shartnomasi masalasi hozircha noma’lum bo‘lib qolmoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvning davom ettirilishi yoki bekor qilinishi borasida yaqin kunlarda aniqlik kiritilishi kutilmoqda. Ma’lumotlar euro-football.ru saytiga asoslanadi.

Уругвайский нападающий Эдинсон Кавани может покинуть известный аргентинский клуб «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz.
Это связано с усилением критики в адрес игры футболиста и недовольством болельщиков. В последних матчах результаты Кавани не удовлетворили поклонников клуба.
В частности, его замена во время игры была встречена болельщиками свистом. Это еще больше усилило давление на футболиста в клубе.
В последнем матче «Бока Хуниорс» сыграл против «Платенсе», однако игра завершилась со счетом 0:0. Этот результат еще больше подорвал доверие к Кавани.
Вместе с тем, аргентинские СМИ высказывают осторожные мнения относительно будущего Кавани в клубе. По их данным, клуб недавно пополнил состав парагвайский нападающий Адам Баррейро.
Это может поставить под угрозу место 39-летнего Кавани в основном составе. Вопрос о контракте Кавани пока остается неизвестным.
Ожидается, что в ближайшие дни будет прояснена ситуация относительно продления или расторжения соглашения между клубом и футболистом. Информация основана на данных сайта euro-football.ru.