Vlahovich "Yuventus"da qolish yoki ketishni hal qiladi
"Yuventus" klubi hujumchisi Dushan Vlahovich yaqin orada jamoa bilan shartnomasini uzaytirish masalasini muhokama qiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq serbiyalik futbolchining Turin klubini tark etishi haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq, so‘nggi haftalarda vaziyat o‘zgarib, muzokaralar davom ettirilishi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Jurnalist Nikolo Skiraning ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar o‘zaro uchrashuvni mart oyiga belgilagan.
Klub rahbariyati 26 yoshli hujumchining agenti bilan yangi shartlar bo‘yicha kelishuvga erishishga harakat qiladi. Ayni vaqtda Vlahovichning "Yuventus" bilan amaldagi shartnomasi iyun oyining oxirida yakunlanadi.
Futbolchining klubda qolishi uchun uning maoshi sezilarli darajada kamaytirilishi mumkinligi taxmin qilinmoqda. Shu bilan birga, Vlahovichga "Barselona", "Milan", "Bavariya" kabi yirik klublar ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan.

Влахович решит остаться или уйти из "Ювентуса"
Нападающий клуба "Ювентус" Душан Влахович в ближайшее время обсудит продление контракта с командой. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее появлялись сообщения о возможном уходе сербского футболиста из туринского клуба. Однако в последние недели ситуация изменилась, и появились сведения о продолжении переговоров.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По информации журналиста Николо Скиры, стороны назначили встречу на март.
Руководство клуба пытается достичь соглашения с агентом 26-летнего нападающего по новым условиям. В настоящее время действующий контракт Влаховича с "Ювентусом" истекает в конце июня.
Предполагается, что для того, чтобы футболист остался в клубе, его зарплата может быть значительно снижена. При этом сообщается, что "Барселона", "Милан" и "Бавария" также проявляют интерес к Влаховичу.