Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Krishtianu Ronalduning professionalligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" nashri xabar berdi. Anchelottining so‘zlariga ko‘ra, u o‘z faoliyati davomida ko‘plab futbolchilar bilan ishlagan, ammo Ronaldu ular orasida eng intizomli o‘yinchilardan biri sifatida ajralib turadi.
Murabbiy Ronalduning bir so‘zini ham eslab o‘tdi: "Juda ko‘p suv o‘simlikni nobud qiladi". Bu ibora orqali Ronaldu futbolchining jismoniy tayyorgarligi qanchalik muhim bo‘lsa, tiklanish jarayoni ham shunchalik ahamiyatli ekanligini anglatishga uringan.
Anchelotti fikricha, ko‘plab jarohatlar aynan ortiqcha zo‘riqish tufayli yuzaga keladi. Hozirda 41 yoshli Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasida faoliyat olib bormoqda.
Portugaliyalik futbol yulduzining klub bilan tuzgan shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Ronaldu o‘z faoliyati davomida besh marta "Oltin to‘p" sovrinini qo‘lga kiritgan va bu orqali o‘zining yuqori darajadagi mahoratini yana bir bor isbotlagan.

Анчелотти: Роналду один из самых дисциплинированных футболистов
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти высказался о профессионализме Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "Euro-football.ru". По словам Анчелотти, за время своей карьеры он работал со многими футболистами, но Роналду выделяется среди них как один из самых дисциплинированных игроков.
Тренер также вспомнил слова Роналду: "Слишком много воды губит растение". Эта фраза означает, что физическая подготовка футболиста важна, но процесс восстановления не менее значим.
По мнению Анчелотти, многие травмы возникают именно из-за чрезмерных нагрузок. В настоящее время 41-летний Криштиану Роналду выступает за саудовский клуб "Аль-Наср".
Контракт португальской футбольной звезды с клубом действует до середины 2027 года. За свою карьеру Роналду пять раз становился обладателем "Золотого мяча", что ещё раз подтверждает его высокий уровень мастерства.