Anchelotti: Murabbiylikda asosiy tamoyil – ishonch
Italiyalik taniqli murabbiy Karlo Anchelotti o‘z faoliyati va murabbiylik faoliyatidagi asosiy tamoyillar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, murabbiylikda eng muhim narsa – bu jamoa va klub tomonidan ko‘rsatiladigan ishonch. Anchelotti bu fikrni o‘z tajribasiga asoslanib aytgan.
Unga ko‘ra, murabbiy bilan tuziladigan shartnoma faqat ishonch mavjud bo‘lgan vaqtgacha amal qiladi. Anchelotti faoliyati davomida turli klublarda ishlagan bo‘lsa-da, ko‘p hollarda iste’foga chiqarilgan.
U ishlagan 10 klubning 7 tasida ishdan bo‘shatilganini eslatib o‘tdi. Bu haqida Cadena SER nashri ma’lumot bergan.
Shunga qaramay, u murabbiy sifatida yuqori darajada professional bo‘lib qolmoqda. Ma’lum bo‘lishicha, Anchelotti 2023 yilning yozidan boshlab Braziliya milliy terma jamoasini boshqarishni boshlagan.
2026 yilgi jahon chempionati guruh bosqichida Braziliya terma jamoasi Shotlandiya, Gaiti va Marokash jamoalari bilan o‘ynaydi. Braziliya terma jamoasi 2002 yildan beri ilk bor jahon chempionati g‘olibligini maqsad qilib qo‘ygan.
Anchelottining tajribasi va murabbiylik uslubi ushbu maqsadga erishishda muhim ahamiyat kasb etishi kutilmoqda. (Manba: euro-football.ru)

Анчелотти: Основной принцип в тренерской работе – доверие
Известный итальянский тренер Карло Анчелотти поделился своими мыслями о своей деятельности и основных принципах тренерской работы. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, самое важное в тренерской работе — это доверие, которое оказывает команда и клуб. Анчелотти высказал это мнение, опираясь на свой опыт.
По его мнению, контракт с тренером действует только до тех пор, пока существует доверие. Несмотря на то, что Анчелотти работал в различных клубах, во многих случаях он был уволен.
Он отметил, что из 10 клубов, в которых он работал, в 7 случаях его увольняли. Об этом сообщило издание Cadena SER.
Тем не менее, он остаётся высокопрофессиональным тренером. Известно, что с лета 2023 года Анчелотти возглавляет национальную сборную Бразилии.
На групповом этапе чемпионата мира 2026 года сборная Бразилии сыграет с командами Шотландии, Гаити и Марокко. Сборная Бразилии ставит целью впервые с 2002 года выиграть чемпионат мира.
Ожидается, что опыт и стиль тренерской работы Анчелотти сыграют важную роль в достижении этой цели. (Источник: euro-football.ru)