Rossiyalik murabbiy Valeriy Nepomnyashiy o‘zining Kamerun terma jamoasi bilan ishlagan davrini yodga olib, Rossiya va Mali o‘rtasidagi o‘rtoqlik uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur o‘yin 27-mart kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Nepomnyashiyning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi hozirgi izolyatsiya sharoitida deyarli har qanday raqib bilan o‘ynashga majbur. Shu sababli har qanday jamoa ular uchun maqbul hisoblanadi.
U Mali terma jamoasini mutlaq favorit deb hisoblamasligini, ammo o‘yin murakkab kechishini ta’kidladi. Shuningdek, murabbiy texnik jihatdan kuchli jamoalar qatorida Senegal va Kamerunni tilga oldi.
Ingliz futbol uslubiga yaqin terma jamoalar sifatida esa Gana va Malini misol keltirdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Mali FIFA reytingida 54-o‘rinda joylashgan, Rossiya esa 36-pog‘onani egallab turibdi.

Российский тренер Валерий Непомнящий, вспоминая время работы с национальной сборной Камеруна, высказался о товарищеском матче между Россией и Мали. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данная игра запланирована на 27 марта. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Непомнящего, сборная России в нынешних условиях изоляции вынуждена играть практически с любым соперником. Поэтому любая команда для них приемлема.
Он отметил, что не считает сборную Мали абсолютным фаворитом, однако подчеркнул, что игра будет сложной. Также тренер упомянул Сенегал и Камерун как технически сильные команды.
В качестве сборных, близких по стилю игры к английскому футболу, он привел Гану и Мали. По данным, Мали занимает 54-е место в рейтинге ФИФА, а Россия — 36-е.