Mourinyo: "Benfika" rasistik jamoa emas!
Joze Mourinyo, "Benfika" jamoasining bosh murabbiyi, Chempionlar ligasida "Real Madrid"ga qarshi kechgan o‘yindan so‘ng keskin tanqidlar ostida qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z jamoasini irqchilikda ayblashga qarshi chiqib, "Benfika" rasistik jamoa emasligini ta’kidladi. Shuningdek, Mourinyo "Real Madrid" futbolchisi Vinisius Juniorni gol urganidan so‘ng provokatsion tarzda nishonlagani uchun tanqid qildi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Uchrashuv davomida Vinisius Junior "Benfika" futbolchisi Janluka Prestiannini irqchilikda ayblagan.
Ushbu mojaro yuzasidan UEFA rasmiy surishtiruv boshlanganini e’lon qildi. Mourinyoni tanqid qilganlar orasida "Bavariya" bosh murabbiyi Vensan Kompani ham bor.
Biroq Mourinyo ushbu vaziyatga batafsil izoh berishdan bosh tortdi va shunday dedi: "Bu holatni izohlash niyatim yo‘q. Takrorlayman, bu hamma uchun qiyin bo‘ldi.
Qiyinchilik darajasi haqida batafsil gapirmayman, lekin hech kim uchun oson bo‘lmadi." Ma’lum qilinishicha, "Real Madrid" va "Benfika" o‘rtasidagi javob uchrashuvi 25 fevral kuni bo‘lib o‘tadi.

Моуриньо: "Бенфика" не является расистской командой!
Жозе Моуринью, главный тренер команды "Бенфика", подвергся резкой критике после матча Лиги чемпионов против "Реала Мадрид". Об этом сообщает Zamin.uz.
Он выступил против обвинений своей команды в расизме и подчеркнул, что "Бенфика" не является расистской командой. Также Моуринью раскритиковал футболиста "Реала Мадрид" Винисиуса Жуниора за провокационное празднование гола.
Об этом сообщает euro-football.ru. Во время встречи Винисиус Жуниор обвинил футболиста "Бенфики" Джанлуку Престиани в расизме.
По этому инциденту УЕФА объявил о начале официального расследования. Среди критикующих Моуринью находится также главный тренер "Баварии" Винсент Компани.
Однако Моуринью отказался подробно комментировать ситуацию и сказал: "Я не намерен объяснять этот случай. Повторяю, это было сложно для всех.