Asilbek Jalilov Sofiyada ilk g‘alabasini qo‘lga kiritdi
Musobaqaning birinchi kunida 7 nafar o‘zbekistonlik bokschining ringga chiqishi rejalashtirilgan edi. Turnirni -50 kg vazn toifasida ishtirok etayotgan Asilbek Jalilov ochib berdi.
Asilbek o‘zining ilk jangida qozog‘istonlik bokschi Bekzat Aldamjarov bilan kuch sinashdi. Jang keskin va murosasiz ruhda o‘tdi.
Har ikki bokschi ham faqat oldinga intilib, raqibga imkoniyat qoldirmaslikka harakat qildi. Shunday sharoitda Asilbek Jalilov o‘zining ishonchli harakatlari bilan raqibini bosim ostida ushlab turdi.
U jang davomida tempni to‘liq nazorat qilib, raqibga imkoniyat bermadi. Yakunda hakamlarning bir ovozdan chiqargan qaroriga ko‘ra, Asilbek 5:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Bu muvaffaqiyat nafaqat Asilbek uchun yaxshi start bo‘ldi, balki jamoamizning umumiy kayfiyatini ham ko‘tardi. Bu esa Sofiyadagi turnirda o‘zbekistonlik bokschilar uchun yaxshi natijalar kutilayotganidan dalolat beradi.
Oldinda yana qiziqarli janglar kutmoqda. Jumladan, Abdulaziz Jo‘raqulov qozog‘istonlik Muhammadsabir Bazarbay Uulu bilan ringda kuch sinashishi kutilmoqda.

Асильбек Джалилов одержал первую победу в Софии
В Софии, Болгария, начался 77-й традиционный международный боксерский турнир «Странджа». Об этом сообщает Zamin.uz.
В первый день соревнований планировалось выступление 7 узбекских боксеров. Турнир открыл Асильбек Джалилов, выступающий в весовой категории до 50 кг.
В своем первом бою Асильбек встретился с казахстанским боксером Бекзатом Алдамжаровым. Поединок прошел в напряженной и бескомпромиссной борьбе.
Оба боксера стремились только вперед, стараясь не оставлять сопернику шансов. В таких условиях Асильбек Джалилов уверенными действиями держал соперника под давлением.
Он полностью контролировал темп боя и не давал противнику возможностей. В итоге, по единогласному решению судей, Асильбек одержал победу со счетом 5:0.
Этот успех стал не только хорошим стартом для Асильбека, но и поднял общий боевой дух нашей команды. Это свидетельствует о том, что на турнире в Софии от узбекских боксеров ожидаются хорошие результаты.
Впереди еще интересные поединки. В частности, ожидается, что Абдулазиз Джуракулов встретится на ринге с казахстанцем Мухаммадсабиром Базарбай Уулу.