Panchenko: Zakaryanning boshqa klubga o‘tishi shart emas
“Dinamo” klubining sobiq futbolchisi Kirill Panchenko hozirda “Real Sosedad” jamoasida harakat qilayotgan rossiyalik yarim himoyachi Arsen Zakaryan haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Undan futbolchining tanqidlarga javoban boshqa jamoaga o‘tishi kerakmi, degan savol so‘raldi. Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi.
Panchenkoga ko‘ra, Zakaryanning boshqa klubga o‘tishi hozircha zarur emas. U futbolchini o‘z ishining professionali deb atab, har bir futbolchida gol ura olmaslik yoki xato qilish holatlari bo‘lishi tabiiy ekanini ta’kidladi.
“Har bir futbolchi xato qilishga haqli”, — dedi Panchenko. Uning fikrlariga ko‘ra, Zakaryan o‘z salohiyatini “Real Sosedad”da namoyon qilib borishi kerak.
Shuningdek, Zakaryan hali yosh va istiqbolli futbolchi sifatida yuqori darajaga chiqishga qodir ekanini qayd etdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 2025/2026 yilgi mavsumda Zakaryan 17 o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol kiritgan.
Transfermarkt portali uning narxini 7,5 million yevroga baholagan. Bu ko‘rsatkich futbolchining kelajagi borligini tasdiqlaydi.

Панченко: Переход Закарян в другой клуб не обязателен
Бывший футболист клуба «Динамо» Кирилл Панченко высказался о российском полузащитнике Арсене Закаряне, который сейчас выступает за команду «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Zamin.uz.
Его спросили, должен ли футболист перейти в другую команду в ответ на критику. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По мнению Панченко, переход Закаряна в другой клуб пока не является необходимым. Он назвал футболиста профессионалом своего дела и подчеркнул, что у каждого футболиста бывают моменты, когда он не может забить гол или допускает ошибки.
«Каждый футболист имеет право на ошибку», — сказал Панченко. По его мнению, Закарян должен продолжать раскрывать свой потенциал в «Реал Сосьедаде».
Также он отметил, что Закарян еще молод и перспективен, и способен достичь высокого уровня. По данным, в сезоне 2025/2026 Закарян провел 17 матчей и забил 1 гол.
Портал Transfermarkt оценил его стоимость в 7,5 миллиона евро. Этот показатель подтверждает наличие у футболиста будущего.