Braziliya terma jamoasining hozirgi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti portugaliyalik futbolchi Krishtianu Ronaldu haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Anchelottining so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu u bilan ishlagan futbolchilar orasida eng professionallaridan biri hisoblanadi.
Murabbiy Ronaldu bilan bog‘liq bir voqeani ham eslab o‘tdi. Unga ko‘ra, Ronaldu bir kuni “Haddan tashqari ko‘p suv o‘simlikni o‘ldiradi” degan iborani ishlatgan.
Ushbu ibora futbolchining mashg‘ulotlardan keyin tiklanish jarayonining naqadar muhimligini anglatganini ko‘rsatadi. Anchelotti shuningdek, ko‘plab jarohatlar aynan ortiqcha zo‘riqish natijasida yuzaga kelishini ham ta’kidladi.
Bu fikrlarini murabbiy Cadena SER nashriga bergan intervyusida o‘rtoqlashdi. Bugungi kunda 41 yoshli Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining “An-Nasr” klubida faoliyat olib bormoqda.
Uning bu jamoa bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Ronaldu o‘z faoliyati davomida besh marta “Oltin to‘p” sovrinini qo‘lga kiritgan va dunyoning eng kuchli futbolchilaridan biri sifatida tan olingan.

Анчелотти: Роналду один из самых профессиональных футболистов
Настоящий главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти высказался о португальском футболисте Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Анчелотти, Роналду считается одним из самых профессиональных игроков, с которыми он работал.
Тренер также вспомнил один случай, связанный с Роналду. По его словам, однажды Роналду использовал выражение «Чрезмерное количество воды убивает растение».
Это выражение показывает, насколько важен процесс восстановления футболиста после тренировок. Анчелотти также подчеркнул, что многие травмы возникают именно из-за чрезмерных нагрузок.
Эти мысли тренер поделился в интервью изданию Cadena SER. В настоящее время 41-летний Криштиану Роналду выступает за клуб «Ан-Наср» из Саудовской Аравии.
Его контракт с этой командой рассчитан до середины 2027 года. За свою карьеру Роналду пять раз становился обладателем «Золотого мяча» и признан одним из сильнейших футболистов мира.