Fonseka: AQSh jahon chempionati uchun mos emas
Donetskning "Shaxtyor" va "Milan" klublarining sobiq bosh murabbiyi Paulo Fonseka futbol bo‘yicha jahon chempionatini AQShda o‘tkazish g‘oyasini tanqid qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-Football.ru" sayti xabar berdi. Fonsekaning aytishicha, AQSh prezidenti Donald Trampning siyosati eng ko‘p yordamga muhtoj qatlamlarni e’tiborsiz qoldirib, asosan shaxsiy manfaatlarni birinchi o‘ringa qo‘yadi.
Murabbiyning fikriga ko‘ra, Tramp odamlar manfaatidan ko‘ra ko‘proq moliyaviy manfaatlarni o‘ylaydi. Shu sababli, Fonseka AQShni futbol musobaqalari uchun mos joy deb hisoblamaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, haqiqiy futbol muxlislari va sportni chin dildan sevuvchi insonlar musobaqalarni boshqa mamlakatlarda kuzatishi maqsadga muvofiq. Fonsekaning fikricha, AQShda o‘tkaziladigan chempionat futbolning haqiqiy ruhini aks ettira olmaydi.

Фонсека: США не подходят для чемпионата мира
Бывший главный тренер донецкого «Шахтёра» и «Милана» Паулу Фонсека раскритиковал идею проведения чемпионата мира по футболу в США. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт «Euro-Football.ru». По словам Фонсеки, политика президента США Дональда Трампа в первую очередь ставит личные интересы, игнорируя слои населения, которые нуждаются в наибольшей поддержке.
По мнению тренера, Трамп думает больше о финансовых интересах, чем о благе людей. Поэтому Фонсека не считает США подходящим местом для проведения футбольных соревнований.
По его словам, настоящие футбольные болельщики и искренние любители спорта должны следить за соревнованиями в других странах. По мнению Фонсеки, чемпионат, проводимый в США, не сможет передать истинный дух футбола.