Urugvaylik hujumchi Edinson Kavani Argentinaning "Boka Xuniors" klubini tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu holat futbolchining o‘yinidan ko‘ra, muxlislar va jamoa atrofidagi bosim bilan bog‘liq ekani aytilmoqda. So‘nggi o‘yinlarda Kavani kutilgan darajada o‘zini ko‘rsata olmadi va bu holat muxlislarning noroziligiga sabab bo‘ldi.
Stadionda uning harakatlariga nisbatan hushtakbozliklar kuchaydi, hatto u almashtirilgan paytda ham maydonni qattiq tanqid ostida tark etdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi uchrashuvda "Boka Xuniors" "Platense" jamoasi bilan 0:0 hisobida durang o‘ynadi, bu esa jamoaning hujumda samaradorlik ko‘rsatkichlarini yanada pasaytirdi. Shu bilan birga, Argentina ommaviy axborot vositalari Kavani bilan shartnomani uzaytirish masalasida ehtiyotkorlik bilan yondashayotganini ta’kidlamoqda.
Klub yaqinda Paragvaylik hujumchi Adam Bareyroni tarkibga qo‘shib oldi. Bu esa ko‘pchilikning fikriga ko‘ra, 39 yoshli Kavanining asosiy tarkibdagi o‘rnini yo‘qotishiga olib kelishi mumkin.

Будущее Эдинсона Кавани в "Бока Хуниорс" неопределенно
Появились сообщения о том, что уругвайский нападающий Эдинсон Кавани может покинуть аргентинский клуб "Бока Хуниорс". Об этом сообщает Zamin.uz.
Говорят, что эта ситуация связана скорее с давлением со стороны болельщиков и команды, чем с игрой футболиста. В последних матчах Кавани не смог проявить себя на ожидаемом уровне, что вызвало недовольство фанатов.
На стадионе свист и критика в адрес его действий усилились, даже при замене он покидал поле под сильной критикой. Об этом сообщает euro-football.ru.
В последней встрече "Бока Хуниорс" сыграла вничью 0:0 с командой "Платенсе", что ещё больше снизило эффективность атакующих действий команды. В то же время аргентинские СМИ отмечают, что клуб осторожно подходит к вопросу продления контракта с Кавани.
Клуб недавно включил в состав парагвайского нападающего Адама Баррейрона. По мнению многих, это может привести к тому, что 39-летний Кавани потеряет место в основном составе.