O‘zbekistonlik bokschilar bugun Sofiyada 11 jang o‘tkazadi
Bolgariyaning Sofiya shahrida 77-marotaba o‘tkazilayotgan an’anaviy “Strandja” xalqaro boks turniri qizg‘in davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kecha musobaqaga start berilgan bo‘lsa, bugungi kun janglari yanada serhayajon va muhim bo‘lishi kutilmoqda. O‘zbekiston boks federatsiyasining ma’lum qilishicha, bugun 11 nafar bokschimiz ringga ko‘tariladi.
Bu esa O‘zbekiston bayrog‘ini bir necha bor baland ko‘tarish uchun yaxshi imkoniyatdir. Sportchilarimiz uchun asosiy narsa sabr va xalqimizning qo‘llab-quvvatlashi bo‘lib, bu ularning motivatsiyasini yanada oshiradi.
Bugungi janglar Toshkent vaqti bilan ikki dasturda o‘tkaziladi. Birinchi dastur soat 17:00 da, ikkinchi dastur esa 21:00 da boshlanadi.
Har bir jang sportchilarimiz uchun nafaqat muvaffaqiyat, balki xalqaro tajriba orttirish imkoniyatidir. Ular uchun omad tilab qolamiz va Sofiyadan yaxshi xabarlar kelishini kutamiz.

В Софии, Болгария, продолжается 77-й традиционный международный боксерский турнир «Странджа». Об этом сообщает Zamin.uz.
Вчера стартовали соревнования, а сегодня ожидаются ещё более захватывающие и важные бои. По информации Федерации бокса Узбекистана, сегодня на ринг выйдут 11 наших боксёров.
Это отличная возможность несколько раз поднять флаг Узбекистана. Главное для наших спортсменов — терпение и поддержка народа, что ещё больше повышает их мотивацию.
Сегодня бои пройдут в Ташкентском времени в двух программах. Первая программа начнётся в 17:00, вторая — в 21:00.
Каждый бой — это для наших спортсменов не только шанс на успех, но и возможность приобрести международный опыт. Желаем им удачи и ждём хороших новостей из Софии.