Bu haqda klub o‘zining rasmiy saytida bayonot e’lon qildi. Ushbu xabarni euro-football.ru sayti ham tasdiqladi.
Ma’lum bo‘lishicha, Galyardo 26-fevral kuni "Banfild"ga qarshi o‘tkaziladigan mamlakat chempionati uchrashuvidan so‘ng lavozimini tark etadi. Uning iste’foga chiqishiga jamoaning so‘nggi paytlarda kutilgan natijalarni ko‘rsata olmayotgani sabab bo‘ldi.
Ayni paytda "River Pleyt" Argentina chempionati turnir jadvalida 10-o‘rinni egallab turibdi. Marselo Galyardo "River Pleyt" jamoasida ikki marta faoliyat olib borgan.
U 2014-yildan 2022-yilgacha bo‘lgan davrda klub bilan 14 ta sovrinni qo‘lga kiritgan. Ushbu yutuqlar qatorida mamlakat chempionligi va Libertadores kubogida ikki marta g‘oliblikni qo‘lga kiritgani alohida e’tiborga loyiq.
Galyardo "River Pleyt" tarixidagi eng muvaffaqiyatli murabbiylardan biri sifatida e’tirof etiladi. Uning ketishi klub uchun katta yo‘qotish bo‘lishi mumkin.

Марсело Гальярдо покидает 'Ривер Плейт'
Главный тренер аргентинского футбольного клуба «Ривер Плейт» Марсело Гальярдо решил покинуть команду. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом клуб объявил на своем официальном сайте. Данное сообщение также подтвердил сайт euro-football.ru.
Известно, что Гальярдо покинет пост после матча чемпионата страны против «Банфилда», который состоится 26 февраля. Его отставка связана с тем, что команда в последнее время не показывает ожидаемых результатов.
В настоящее время «Ривер Плейт» занимает 10-е место в турнирной таблице чемпионата Аргентины. Марсело Гальярдо дважды работал в команде «Ривер Плейт».
В период с 2014 по 2022 год он завоевал с клубом 14 трофеев. Среди этих достижений особенно выделяются два чемпионства страны и два победы в Кубке Либертадорес.
Гальярдо признан одним из самых успешных тренеров в истории «Ривер Плейт». Его уход может стать большой потерей для клуба.