Rossiya terma jamoasi xalqaro maydondagi cheklovlarga qaramay, o‘yin o‘tkazish uchun doim Serbiyaga murojaat qilishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Lokomotiv" klubining sobiq himoyachisi Nemenya Peichinovich o‘z fikrlarini bildirib o‘tgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, agar Rossiya terma jamoasiga raqib topish qiyinlashsa, Serbiya futbol ittifoqi bilan o‘yin tashkil qilish imkoniyati mavjud.
Peichinovichning fikricha, bunday uchrashuvlar Moskva yoki Belgradda o‘tkazilsa, stadion tomoshabinlar bilan to‘lib-toshadi. Bu haqida euro-football.ru va Metaratings xabar bergan.
Ma’lumki, 2024-yilning mart oyida Moskva shahrida bo‘lib o‘tgan o‘rtoqlik uchrashuvida Rossiya terma jamoasi Serbiyani 4:0 hisobida mag‘lubiyatga uchratgan edi. O‘sha o‘yinda Serbiya himoyachisi Milan Gayichning maydondan chetlatilishi bahsga salbiy ta’sir ko‘rsatgan edi.
Shuningdek, Serbiya terma jamoasi odatda yirik xalqaro turnirlarda muntazam ishtirok etib keladi. Biroq 2026-yilda Shimoliy Amerikada o‘tkaziladigan jahon chempionati Serbiya ishtirokisiz o‘tishi aniq bo‘ldi.

Сотрудничество между футболом России и Сербии продолжается
Сборная России, несмотря на международные ограничения, всегда может обратиться к Сербии для проведения матчей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом высказался бывший защитник клуба "Локомотив" Неманья Пейчинович. По его словам, если сборной России будет сложно найти соперника, существует возможность организации матчей с футбольной ассоциацией Сербии.
По мнению Пейчиновича, если такие встречи будут проходить в Москве или Белграде, стадионы будут заполнены зрителями. Об этом сообщили euro-football.ru и Metaratings.
Известно, что в марте 2024 года в Москве на товарищеском матче сборная России одержала победу над Сербией со счётом 4:0. В том матче удаление защитника Сербии Милана Гайича негативно повлияло на ход игры.
Кроме того, сборная Сербии обычно регулярно участвует в крупных международных турнирах. Однако стало ясно, что чемпионат мира 2026 года, который пройдёт в Северной Америке, состоится без участия Сербии.