U "Bryugge"ga qarshi o‘tkazilgan javob uchrashuvida xet-trik qayd etib, jamoasining yirik g‘alabasiga hissa qo‘shdi. Uchrashuv 4:1 hisobida yakunlandi.
Ushbu g‘alaba haqida euro-football.ru xabar berdi. Norvegiyalik hujumchi 23-, 76- va 87-daqiqalarda gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
"Atletiko" ikki o‘yin natijasiga ko‘ra 7:4 hisobida ustun kelib, Chempionlar ligasining 1/8 final bosqichiga yo‘l oldi. Opta statistik ma’lumotlariga ko‘ra, Aleksandr Syorlot "Atletiko" tarixida Chempionlar ligasining pley-off bosqichida xet-trik qayd etgan ilk futbolchiga aylandi.
Bungacha jamoa safida hech bir futbolchi turnirning pley-off bosqichida bitta o‘yinda uchta gol urmagan edi. 1/8 finalda "Atletiko"ning raqibi Angliyaning "Tottenhem" yoki "Liverpul" jamoasi bo‘lishi kutilmoqda.

Сёрлот сделал хет-трик в плей-офф в истории "Атлетико"
Александр Сёрлот добился исторического результата в Лиге чемпионов в составе мадридского «Атлетико». Об этом сообщает Zamin.uz.
В ответном матче против «Брюгге» он оформил хет-трик, внесший значительный вклад в крупную победу своей команды. Встреча завершилась со счётом 4:1.
Об этой победе сообщил euro-football.ru. Норвежский нападающий забил голы на 23-й, 76-й и 87-й минутах.
«Атлетико» по сумме двух матчей выиграл со счётом 7:4 и вышел в 1/8 финала Лиги чемпионов. Согласно статистике Opta, Александр Сёрлот стал первым футболистом в истории «Атлетико», оформившим хет-трик в плей-офф Лиги чемпионов.
До этого ни один игрок команды не забивал три гола в одном матче плей-офф турнира. В 1/8 финала соперником «Атлетико» ожидается команда из Англии — «Тоттенхэм» или «Ливерпуль».