Moskvadagi CSKA klubida o‘ynagan sobiq futbolchi Zoran Toshich Rossiya va Serbiya terma jamoalari o‘rtasida yana bir o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazish fikrini qo‘llab-quvvatladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Toshichning aytishicha, bunday o‘yin yana tashkil qilinsa, juda yaxshi bo‘ladi.
U bu uchrashuvni Rossiyada yoki Serbiyaning poytaxti Belgradda o‘tkazish mumkinligini ta’kidladi. Uning fikricha, avvalgi o‘yin yaxshi taassurot qoldirgan va bunday tajribani takrorlash kerak.
Shu bilan birga, Serbiya terma jamoasi 2026 yil Shimoliy Amerikada o‘tadigan jahon chempionati saralashida muvaffaqiyatsiz qatnashdi. Bu esa jamoa uchun qiyin sinov bo‘ldi.
Eslatib o‘tamiz, 2024 yilda Rossiya terma jamoasi Serbiya bilan Moskvadagi "VTB Arena" stadionida o‘ynab, 4:0 hisobida yirik g‘alabaga erishgandi. O‘sha o‘yinda Rossiya futbolchilari barcha jihatdan ustunlikni namoyish etishgan edi.
Toshichning fikricha, o‘rtoqlik o‘yinlari ikki davlat futbolchilarining tajribasini oshirish va do‘stona aloqalarni mustahkamlash uchun yaxshi imkoniyatdir. Shu sababli, bunday uchrashuvlarni yana tashkil qilish maqsadga muvofiq bo‘ladi.

Тошич хочет повторить матч Россия и Сербия
Бывший футболист московского клуба ЦСКА Зоран Тошич поддержал идею проведения еще одного товарищеского матча между сборными России и Сербии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Тошича, если такой матч будет организован снова, это будет очень хорошо.
Он отметил, что этот матч можно провести либо в России, либо в столице Сербии — Белграде. По его мнению, предыдущая игра оставила хорошее впечатление, и такой опыт стоит повторить.
В то же время сборная Сербии неудачно выступила в отборочном турнире чемпионата мира 2026 года, который пройдет в Северной Америке. Это стало серьезным испытанием для команды.
Напомним, что в 2024 году сборная России сыграла со сборной Сербии на стадионе «ВТБ Арена» в Москве и одержала крупную победу со счетом 4:0. В том матче российские футболисты продемонстрировали превосходство во всех аспектах.
По мнению Тошича, товарищеские матчи — это хорошая возможность для футболистов обеих стран повысить свой опыт и укрепить дружеские связи. Поэтому организация подобных встреч снова будет целесообразной.