Zoran Toshich Rossiya–Serbiya o‘yinini takrorlashni istaydi
Moskvaning CSKA klubi sobiq futbolchisi Zoran Toshich Rossiya va Serbiya terma jamoalari o‘rtasida yana bir o‘rtoqlik uchrashuvi tashkil etish g‘oyasiga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "euro-football.ru" xabar bermoqda. Toshichning ta’kidlashicha, bunday o‘yin Rossiyada ham, Serbiya poytaxti Belgradda ham o‘tkazilishi mumkin.
U avvalgi uchrashuv iliq taassurot qoldirganini eslab, agar imkon bo‘lsa, bu tajribani yana qaytarish kerakligini aytdi. Mazkur fikrni u "Metaratings" nashriga bergan intervyusida ma’lum qilgan.
Shuningdek, Serbiya terma jamoasi 2026 yilda Shimoliy Amerikada bo‘lib o‘tadigan jahon chempionati saralash bosqichida kutilgan natijani ko‘rsata olmaganini ham qayd etish kerak. Bu Serbiya futboli uchun muhim masala sifatida ko‘rilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya va Serbiya terma jamoalari 2024 yilda bir marta maydonda to‘qnash kelgan. O‘sha o‘yinda Moskvaning "VTB Arena" stadionida rossiyaliklar serblarni 4:0 hisobida mag‘lub etgan edi.
Mazkur bahs davomida Rossiya jamoasi deyarli butun uchrashuvni bir kishi ko‘p bo‘lib o‘tkazgan. Bu o‘yin ikki jamoa o‘rtasidagi aloqalarni kuchaytirish uchun muhim voqea sifatida baholanmoqda.

Зоран Тошич хочет повтор матча Россия–Сербия
Бывший футболист московского ЦСКА Зоран Тошич высказался по поводу идеи организации еще одного товарищеского матча между сборными России и Сербии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "euro-football.ru". По словам Тошича, такой матч может пройти как в России, так и в столице Сербии Белграде.
Он вспомнил, что предыдущая встреча оставила теплые впечатления, и если будет возможность, этот опыт стоит повторить. Об этом он рассказал в интервью изданию "Metaratings".
Также стоит отметить, что сборная Сербии не смогла показать ожидаемый результат на отборочном этапе чемпионата мира 2026 года, который пройдет в Северной Америке. Это рассматривается как важный вопрос для сербского футбола.
Напомним, что сборные России и Сербии встретились на поле один раз в 2024 году. В том матче на стадионе "ВТБ Арена" в Москве россияне победили сербов со счетом 4:0.
В ходе этого поединка команда России почти весь матч провела в численном преимуществе. Эта игра оценивается как важное событие для укрепления связей между двумя командами.