"Monako" jamoasi bosh murabbiyi Sebastyen Pokonyoli yarim himoyachi Pol Pogbaning jarohatdan so‘ng maydonga qaytishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar qilmoqda. Murabbiy matbuot anjumanida Pogbaning sog‘ayishi ijobiy kechayotganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining safga qaytishi yaqin orada amalga oshishi mumkin. Pokonyoli shunday dedi: "Terma jamoalar uchrashuvlari uchun tanaffusdan oldin uni jamoamizda ko‘rishni istaymiz.
Xalqaro tanaffus vaqtida Pogba bilan individual ishlashni rejalashtirganmiz. Hozirda u butun diqqatini jamoaga qaytishga qaratgan." Joriy mavsumda Pol Pogba "Monako" safida uchta o‘yinda ishtirok etdi, biroq jarohati sabab yana maydondan chetda qoldi.
Futbolchi mart oyida 33 yoshga to‘ladi. "Monako" esa hozirda Fransiya chempionati, ya’ni Liga 1 musobaqasi jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Пол Погба может скоро вернуться в строй
Главный тренер команды "Монако" Себастьен Поконьоли сообщил о возвращении полузащитника Пола Погба на поле после травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Тренер на пресс-конференции подчеркнул, что восстановление Погба проходит успешно.
По его словам, возвращение футболиста в строй может состояться в ближайшее время. Поконьоли сказал: "Мы хотим видеть его в нашей команде до перерыва на матчи сборных.
Во время международного перерыва мы планируем индивидуальные занятия с Погба. Сейчас он полностью сосредоточен на возвращении в команду." В текущем сезоне Пол Погба сыграл за "Монако" в трёх матчах, но из-за травмы снова отсутствовал на поле.
Футболисту в марте исполнится 33 года. "Монако" в настоящее время занимает восьмое место в таблице чемпионата Франции, Лиги 1.