Ashraf Hakimi ustidan jinsiy zo‘ravonlik bo‘yicha qo‘zg‘atilgan ish yana qayta ko‘rib chiqilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ish futbolchi uchun oxirgi uch yil davomida katta bosim bo‘lib kelayotgani aytilmoqda. Dastlab, yosh bir qiz ijtimoiy tarmoqlar orqali tanishganini va futbolchini zo‘ravonlikda ayblaganini bildirgan edi.
Endilikda bu masala yana sudga qaytarilishi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda euro-football.ru ma’lumot berdi.
Mazkur ishda Ashraf Hakimining huquqiy himoyasini advokat Fanni Kolin olib bormoqda. Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi barcha ayblovlarni qat’iyan rad etmoqda va tergov jarayonida bir qator jiddiy kamchiliklar bo‘lganini ta’kidlamoqda.
Derbyderbyderby.it nashri ham bu haqda xabar bergan. Shuningdek, eslatib o‘tamiz, Hakimi yaqinda olgan jarohati sabab bir necha oy davomida futbol maydonidan chetda qolishga majbur bo‘lgan edi.
Ushbu voqealar uning shaxsiy hayotiga ham, professional faoliyatiga ham katta ta’sir ko‘rsatmoqda. Ishning yakuni qanday bo‘lishi esa hali noma’lum.

Дело против Ашрафа Хакими снова возвращено в суд
Дело против Ашрафа Хакими по обвинению в сексуальном насилии снова пересматривается. Об этом сообщает Zamin.uz.
Говорится, что это дело последние три года оказывает большое давление на футболиста. Изначально молодая девушка через социальные сети заявила, что познакомилась с ним и обвинила футболиста в насилии.
Теперь появились сообщения о том, что это дело снова возвращается в суд. Об этом сообщает euro-football.ru.
В этом деле адвокатом правовой защиты Ашрафа Хакими выступает Фанни Колин. По её словам, футболист категорически отвергает все обвинения и подчёркивает, что в ходе расследования были допущены серьёзные нарушения.
Об этом также сообщило издание Derbyderbyderby.it. Кроме того, напомним, что Хакими недавно из-за полученной травмы был вынужден несколько месяцев отсутствовать на футбольном поле.
Эти события оказывают большое влияние как на его личную жизнь, так и на профессиональную деятельность. Чем закончится это дело, пока неизвестно.